ՄՕԿ-ը Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի համար հակադոպինգային անկախ բաժանմունք է ստեղծել
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի գործադիր կոմիտեն որոշում է կայացրել, որ Ռիոյի 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ժամանակ կգործի հակադոպինգային նոր և անկախ բաժանմունք:
Վերջինս կդառնա Սպորտային արբիտաժային դատարանի (CAS) բաղկացուցիչ մասը:
Սպորտային արբիտաժային դատարանի նոր բաժանմունքն անձամբ կզբաղվի հետազոտություններով և որոշումներ կկայացնի հայտնաբերված խախտումների վերաբերյալ: Խաղերի ավարտից հետո բաժանմունքը կվերանայի հետազոտության արդյունքները` ավելի ճշտգրիտ պատկեր ստանալու համար:
Նոր բաժանմունքի ստեղծումը նպատակ ունի հակադոպինգային հետազոտությունները մարզական կառույցներից անկախ դարձնել:

IOC to create an independent anti-doping division for the Rio Olympics
The Executive Board of the International Olympic Committee has made a decision to delegate the anti-doping issues of the 31st Rio Olympics to a new, independent body.
The Anti-doping Division will become a part of the Court of Arbitration for Sport (CAS) and will handle the process of making testing and decisions on anti-doping violations. After the Olympics the Anti-doping Division will revise the results to get a more accurate picture.
The creation of the new division is aimed at making the anti-doping testing independent of sports organizations.