Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ամփոփեց Հայաստանի առաջնության արդյունքները և խոսեց առաջիկա աշխարհի գավաթի խաղարկության մասին:
«Իհարկե, ես գոհ եմ և բավարարված Հայաստանի այս առաջնության արդյունքներից: Հիմնականում մեզ ուրախացրեց Հարություն Մերդինյանն, ով կատարեց իր նոր վարժությունը: Ի տարբերություն մրցումների առաջին օրվա, այս վարժության որակնն ավելի բարձր էր: Ամեն ինչ ըստ պլանավորածի ընթացավ: Արթուր Դավթյանն ապացուցեց, որ բացարձակ բազմամարտիկ է: Նրան հաջողվեց երեք գործիքների վրա լինել առաջինը»,-ասաց Սերոբյանը:
Խոսելով Դոհայում այս ամիս կայանալիք մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության մասին՝ Հակոբ Սերոբյանը փաստեց, որ Հայաստանը ներակայացնող թիմը պայքարելու է մեդալների համար. «Մենք ամբողջ աշխարհում համարվում ենք ուժեղներից մեկը, և ամեն գործիքի վրա ներկայացուցիչ ունենք: Բայց մեր մրցակիցներն էլ բավականին ուժեղ են, ինչպես օրինակ օղակների, այնպես էլ նժույգթափերի վրա: Հուսով եմ, մեդալներ կունենանք աշխարհի գավաթի խաղարկությունից»,-ասաց նա:
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը մարտի 13-ին կմեկնի Դոհա, որտեղ կմասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկությանը:

Акоп Серобян. Надеюсь, что у нас будут медали с розыгрыша Кубка мира
Главный тренер сборной Армении по спортивной гимнастике Акоп Серобян подвел итоги чемпионата Армении и рассказал о предстоящем розыгрыше Кубка мира.
«Конечно, я доволен и удовлетворен результатами этого чемпионата Армении. В основном, нас обрадовал Арутюн Мердинян, который выполнил свое новое упражнение. В отличии от первого дня соревнований, качество этого упражнения было выше. Все прошло по плану. Артур Давтян доказал, что он абсолютный многоборец. Ему удалось стать первым на 3-х снарядах»,-отметил Серобян.
Говоря о розыгрыше Кубка мира по спортивной гимнастике, который состоится в этом месяце в Дохе, Акоп Серобян отметил, что представляющая Армению команда будет бороться за медали. «Мы считаемся одними из сильнейших в мире, у нас есть представители на всех снарядах, но наши соперники также, довольно, сильны, например, в упражнении на кольцах и на коне. Надеюсь, что у нас будут медали с розыгрыша Кубка мира»,-заявил Серобян.
13-го марта сборная Армении по спортивной гимнастике отправится в Доху, где примет участие в розыгрыше Кубка мира.