Ձյուդոյի Հայաստանի հավաքականի անդամներ Հովհաննես Դավթյանը, Ֆերդինանտ Կարապետյանը և Ժաննա Ստանկևիչը մասնակցել են Փարիզի Մեծ Սաղավարտին:
60 կգ քաշայինների պայքարում Հովհաննես Դավթյանն անցկացրել է 4 հաղթական գոտեմարտ: Կիսաեզրափակչում հայ մարզիկը զիջել է ճապոնացի Տորու Շիշիմեին: Բրոնզե մեդալի համար պայքարում նա պարտվել է կորեացի Վոն Ջին Կիմին: Դավթյանը վաստակել է վարկանիշային 100 միավոր:
Ֆերդինանտ Կարապետյանը (66 կգ) երկու հաղթական գոտեմարտ է անցկացրել, այնուհետև պարտվել է ճապոնացի Մասաշի Էբինումային: Հայ ձյուդոյիստը վարկանիշային 48 միավոր է ձեռք բերել:
Հայաստանի հավաքականի միակ կին ձյուդոյիստ Ժաննա Ստանկևիչը մեկնարկային գոտեմարտում պարտվել է կանադացի Եկատերինա Գուիչային:
«Ընդհանուր արդյունքից գոհ ենք: ֆերդինանտ Կարապետյանը լավ գոտեմարտեր անցկացրեց, սակայն արդեն երրորդ անգամն է, ինչ զիջում է ճապոնացի մարզիկի: Նույնը կարելի է ասել Դավթյանի մասին: Առայժմ չենք գտել ասիական դպրոցին հաղթելու բանալին: Ընդհանուր առաջընթաց նկատվում է: Այս մրցաշարը ցույց տվեց, որ ֆեդերացիայի` Հովհաննես Դավթյանին ամբողջովին իր մարզիչին հանձնելու որոշումը ճիշտ էր: Նրա մրցելույթներում կայունություն է նկատվում: Ֆունկցիոնալ աճ կա: Ինչ վերաբերում է Ժաննա Ստանկևիչին, ասեմ որ նրա մոտ հոգեբանական խնդիր կար: Վիճակահանության արդյունքում երկրորդ գոտեմարտը պետք է անցկացներ Կոսովոյի ներկայացուցիչ, անվանի Մաջլինդա Կելմենդիի հետ, կարծես դա թևաթափ էր արել Ստանկևիչին և հենց մեկնարկային գոտեմարտում նա պարտվեց»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց ձյուդոյի Հայաստանի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դավիթ Խիթարյանը:

Члены сборной Армении по дзюдо Оганес Давтян, Фердинанд Карапетян и Жанна Станкевич приняли участие в Большом Шлеме в Париже.
В весовой категории 69 кг Оганес Давтян провел 4 победных поединка. В полуфинале армянский спортсмен уступил японцу Тору Шишиме. В борьбе за бронзовую медаль он потерпел поражение от корейца Вон Джин Кима. Давтян заработал 100 рейтинговых очков.
Фердинанд Карапетян (66 кг) провел 2 победных поединка, после чего уступил японцу Масаши Эбинуме. Армянский дзюдоист приобрел 48 рейтинговых очков.
Единственная женщина сборной Армении, дзюдоистка Жанна Станкевич в стартовом поединке уступила канадке Екатерине Гуича.
«Мы довольны общим результатом. Фердинанд Карапетян провел хорошие поединки, однако он уже во второй раз уступает японскому спортсмену. Тоже самое можно сказать о Давтяне. Мы пока не нашли ключа к победе над азиатской школой. В целом, наблюдается прогресс. Этот турнир показал, что решение федерации, оставить Давтяна полностью на попечении его тренера, было верным. В его выступлении наблюдалась стабильность, был функциональный рост. Что касается Жанны Станкевич, то скажу, что у нее была психологическая проблема. По результатам жеребьевки, Станкевич должна была провести второй поединок с представительницей Косово, известной Маджлиндой Келменди, что, кажется, повлияло на ее веру в успех, и Станкевич потерпела поражение уже в стартовом поединке»,-отметил вице-президент федерации дзюдо Армении Давид Хитарян в беседе с пресс-службой НОК Армении.