Ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի հավաքականի կազմերը
Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում հունիսի 21-26-ը կկայանա ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը:
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը մրցատեղի կմեկնի հետևյալ կազմով՝ Հայկ Բադալյան (50 կգ), Մխիթար Գրիգորյան (55 կգ), Գևորգ Թադևոսյան (60 կգ), Աշոտ Վելիցյան (66 կգ), Տիգրան Մնացականյան (74 կգ), Սարգիս Հովսեփյան (84 կգ) և Ռազմիկ Պողոսյան (96 կգ):
Հունահռոմեական ոճ. Սերգեյ Սիմոնյան (50 կգ), Արարատ Մանուչարյան (55 կգ), Գևորգ Խումարյան (60 կգ), Մալխաս Ամոյան (66 կգ), Արման Բաղդասարյան (74 կգ), Կորյուն Ամիրյան (84 կգ), Վարշամ Մակարյան (96 կգ) և Էդգար Խաչատրյան (120 կգ):
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեցին ազատ ոճի և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականների գլխավոր մարզիչներ Ավետիք Վարդանյանը և Արմեն Բաբալարյանը՝ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայատանի երիտասարդական հավաքականը մրցատեղի կմեկնի հունիսի 19-ին, իսկ ազատ ոճայինները՝ 23-ին:

The 2016 European Junior Wrestling Championship will be held in the Romanian capital city of Bucharest from June 21 to 26.
The Armenian Freestyle Wrestling Team will leave for the competition place with the following line-up – Hayk Badalyan (50kg), Mkhitar Grigoryan (55kg), Gevorg Tadevosyan (60kg), Ashot Velitcyan (66kg), Tigran Mnatcakanyan (74kg), Sargis Hovsepyan (84kg) and Razmik Poghosyan (96kg).
The Armenian Greco-Roman Wrestling Team line-up: Sergey Simonyan (50kg), Ararat Manucharyan (55kg), Gevorg Khumaryan (60kg), Malkhas Amoyan (66kg), Arman Baghdasaryan (74kg), Koryun Amiryan (84kg), Varsham Makaryan (96kg) and Edgar Khachatryan (120kg).
As the head coaches of the Armenian Junior Freestyle and Greco-Roman Wrestling Teams, Avetik Vardanyan and Armen Babalaryan, told the ANOC press service, the Armenian Youth Greco-Roman Wrestling Team will leave for Bucharest on June 19 and the Armenian Youth Freestyle Wrestling Team – on June 23,