Հայաստանի հավաքականի անդամ, ազատ ոճային գերծանր քաշային Լևան Բերիանիձեն չի մասնակցի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը:
Այս մասին ՀԱՕԿ լրատվական բաժնին հայտնեց ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը:
«Լևանը ուսումնամարզական հավաքի ընթացքում վնասվածք ստացավ և չհասցրեց վերականգնվել: Քանի որ առջևում Օլիմպիական խաղերն են, չցանկացանք ռիսկի դիմել: Բերիանիձեն այժմ վերականգնվում է»,-ասաց Բաղդադյանը:
125 կգ քաշային Լևան Բերիանիձեն ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի առայժմ միակ ըմբիշն է, ով Ռիո-2016-ի ուղեգիր ունի:

Борец Леван Берианидзе не примет участия в чемпионате Европы
Член сборной Армении, борец вольного стиля, супертяжеловес Леван Берианидзе не примет участия в чемпионате Европы по борьбе.
Об этом пресс-службе НОК Армении сообщил главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян.
"Леван получил травму во время учебно-тренировочного сбора и не успел восстановиться. Поскольку впереди Олимпийские игры, мы решили не рисковать. Берианидзе сейчас восстанавливается",-отметил Багдадян.
Леван Берианидзе, выступающий в весовой категории 125 кг, пока единственный в сборной Армении по вольной борьбе, кто имеет путевку на Рио-2016.