Ռիո դե Ժանեյրոյի 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի և Պարալիմպիկ խաղերի անվտանգությունը կապահովեն անվտանգության մոտ 47 հազար աշխատակից:
Խաղերի անվտանգության պատասխանատու Անդրեյ Ռոդրիգեսի խոսքով՝ անվտանգության աշխատակիցները մասնակցել են հատուկ ծրագրերի, իսկ մոտ 100 ոստիկան հետևել են Եվրոպական խաղերին, «Տուր դե Ֆրանս»-ին և մի շարք այլ միջազգային խոշորամասշտաբ մրցաշարերի և վեհաժողովների: «Անվտանգության առումով Բրազիլիան պատրաստ է հյուրընկալելու Խաղերը: Մասնակիցների և հյուրերի անվտանգությունը կապահովեն անվտանգության մոտ 47 հազար աշխատակից»,-ասել է Ռոդրիգեսը:
Ռիոյի 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերը 31-րդ ամառային խաղերն են: Խաղերի բացման պաշտոնական արարողությունը կկայանա օգոստոսի 5-ին Ռիոյի լեգենդար «Մարականա» մարզադաշտում: Օգոստոսի 5-ից 21-ը`17 օրերի ընթացքում աշխարհի 205 երկներից մոտ 10,500 մարզիկներ կմրցեն 306 մեդալների հավաքածուների համար: Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Ռիոյի 4 շրջաններում` Կոբակաբանայում, Մարականայում, Դեոդորոյում և Բարայում գտնվող 33 կառույցներում:

Безопасность 31-х летних Олимпийских и Паралимпийских игр в Рио-де-Жанейро обеспечат около 47-и тысяч сотрудников безопасности.
По словам ответственного за безопасность Игр Андрея Родригеса, сотрудники безопасности участвовали в специальных программах, а около 100-а полицейских следили за Европейскими играми, «Тур де Франс» и рядом других крупномасштабных международных турниров и ассамблей. «По условиям безопасности Бразилия готова принять Игры. Безопасность участников и гостей обеспечат около 47-и тысяч сотрудников»,-отметил Родригес.
Олимпийские игры 2016 года в Рио станут 31-и летними Олимпийскими играми. Торжественная церемония открытия Игр состоится 5-го августа на легендарном стадионе Рио «Маракана». В течении 17-и дней, с 5-го по 21-е августа, 10500 спортсменов из 205-и стран мира разыграют коллекцию из 306 медалей. Олимпийские игры будут проведены в 33-х сооружениях 4-х областей Рио: Копакабана, Маракана, Деодоро и Барра.