Ռիո դե Ժանեյրոյի 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի և Պարալիմպիկ խաղերի անվտանգությունը կապահովեն անվտանգության մոտ 47 հազար աշխատակից:
Խաղերի անվտանգության պատասխանատու Անդրեյ Ռոդրիգեսի խոսքով՝ անվտանգության աշխատակիցները մասնակցել են հատուկ ծրագրերի, իսկ մոտ 100 ոստիկան հետևել են Եվրոպական խաղերին, «Տուր դե Ֆրանս»-ին և մի շարք այլ միջազգային խոշորամասշտաբ մրցաշարերի և վեհաժողովների: «Անվտանգության առումով Բրազիլիան պատրաստ է հյուրընկալելու Խաղերը: Մասնակիցների և հյուրերի անվտանգությունը կապահովեն անվտանգության մոտ 47 հազար աշխատակից»,-ասել է Ռոդրիգեսը:
Ռիոյի 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերը 31-րդ ամառային խաղերն են: Խաղերի բացման պաշտոնական արարողությունը կկայանա օգոստոսի 5-ին Ռիոյի լեգենդար «Մարականա» մարզադաշտում: Օգոստոսի 5-ից 21-ը`17 օրերի ընթացքում աշխարհի 205 երկներից մոտ 10,500 մարզիկներ կմրցեն 306 մեդալների հավաքածուների համար: Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Ռիոյի 4 շրջաններում` Կոբակաբանայում, Մարականայում, Դեոդորոյում և Բարայում գտնվող 33 կառույցներում:

47,000 security professionals will ensure the safety of the XXXI Summer Olympics and Paralympics in Rio de Janeiro.
The security officers have participated in special programs and about 100 police officers were sent abroad to learn about the European Games, the Tour de France and other large international competitions and conferences, as Andrei Rodrigues special safety secretary, noted. “Brazil is ready to host the Games in terms of safety. 47,000 security officers will ensure the safety of participants and guests”, Rodrigues said.
The 2016 Rio Olympics will be the 31st Summer Olympic Games. Their opening ceremony will take place in the legendary “ Maracana” stadium of Rio de Janeiro on August 5. From August 5 to 21 within 17 days 10.500 athletes from 205 countries of the world will compete for a collection of 306 medals. The Olympic Games will be held in 33 venues of four regions of Rio; Copacabana, Maracana, Deodoro and Bara.