Վանաձորում ավարտվեց Ստեփան Սարգսյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի 24-րդ միջազգային մրցաշարը։
Մրցաշարի ավարտից հետո Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանը ամփոփեց այն․
«Բավականին ուժեղ կազմ էինք հավաքել այս տարի։ Մասնակցում էին աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոններ՝ ի դեպ 2 աշխարհի չեմպիոններն էլ պարտվեցին և չդարձան մրցաշարի հաղթող (խոսքը Ռուսաստանի հավաքականի ներկայացուցիչներ Բեկխան Գոյգերիևի և Խեթիկ Ցաբոլովի մասին է)։ Մեծ թիմերով մասնակցում էին Ռուսաստանը և Ղազախստանը։ Մրցաշարից գոհ եմ: Այն ևս մեկ անգամ հնարավորություն տվեց հայ երիտասարդ ըմբիշներին գոտեմարտել և փորձ հավաքել։ Արսեն Հարությունյանից կային մեծ սպասելիքներ, բայց նրա հակառակորդը պատահական ըմբիշ չէր՝ անցյալ տարվա երիտասարդների աշխարհի չեմպիոնն էր։ Արսենը դեռ վնասվածքից հետո լավ մարզավիճակում չէ՝ հույս ունենք, որ մինչև ԱԱ լիովին կվերականգնվի։ Մյուս տարի այս մրցաշարը կանցկացվի հոբելյանական՝ 25-րդ անգամ։ Սպասվում է մեծ քանակի ուժեղ ըմբիշների մասնակցություն, քանի որ Օլիմպիական տարի է լինելու և մրցանակային ֆոնդը ավելի մեծ կլինի։ Վերջում ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին, ով այս տարի ապահովել էր մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը՝ 24․000 ԱՄՆ դոլար»,-ասաց Բաղդադյանը։

В Ванадзоре завершился 24-й международный турнир по вольной борьбе имени Степана Саргсяна.
После завершения турнира его итоги подвел генеральный секретарь Федерации борьбы Армении Араик Багдадян.
«У нас был довольно сильный состав в этом году. В турнире приняли участие чемпионы мира и Европы, кстати оба чемпиона мира потерпели поражение и не стали победителями турнира (представители сборной России - Бекхан Гойгереев и Хетаг Цаболов). Россия и Казахстан участвовали большими командами. Я доволен турниром. Он еще раз позволил армянским молодым борцам бороться и набираться опыта. От Арсена Арутюняна были большие ожидания, но его соперник не был случайным борцом, он был победителем прошлогоднего молодежного чемпионата мира. Арсен еще не набрал хорошую спортивную форму после травмы, мы надеемся, что он полностью восстановиться до ЧМ. В следующем году этот турнир будет 25-м - юбилейным. Ожидается участие большого количества сильных борцов, так как год будет Олимпийским и призовой фонд будет больше. В заключении, я хотел бы поблагодарить президента НОК Армении Гагика Царукяна, который в этом году обеспечил 24 тысячи долларов призового фонда турнира», - сказал Багдадян.