Դեկտեմբերի 1-ին թաեքվոնդոյի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը կմեկնի Թբիլիսի՝ մասնակցելու միջազգային մրցաշարի: Պատվիրակությունը գլխավորում է Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ եւ գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը:
«Մրցաշարին, որը կանցկացվի դեկտեմբերի 2-3-ը, կմասնակցի Հայաստանի մինչեւ 17 տարեկան տասնմեկ մարզիկ: Ի սկզբանե մրցաշարը կոչվում էր «Բաթումի օփեն» եւ պետք է անցկացվեր Բաթումում: Սակայն տեղի հյուրանոցում հրդեհի հետ կապված հայտնի դեպքից հետո կազմակերպիչները որոշեցին մրցաշարը տեղափոխել Թբիլիսի»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց Վարդան Ղահրամանյանը:

1 декабря молодежная сборная Армении по тхэквондо отправится в Тбилиси для участия в международном турнире. Делегацию возглавляет вице-президент и исполнительный директор Федерации тхэквондо Армении Вардан Каграманян.
"В турнире, который пройдет 2-3 декабря, примут участие наших 11 спортсменов в возрасте до 17 лет. Первоначально соревнование называлось "Батуми Опен" и должно было пройти в Батуми. Однако после известных событий в связи с пожаром в местной гостинице организаторы приняли решение перенести турнир в Тбилиси", - сообщил в беседе с пресс-службой НОКА Вардан Каграманян.