Մեկնարկեց ծանրամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը
Երևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում մեկնարկեց ծանրամարտի Հայաստանի 2016 թվականի երիտասարդների առաջնությունը:
Տղաների պայքարի առաջին օրը մեդալների համար պայքարեցին 56 կգ և 62 կգ քաշային մարզիկները: Թեթև քաշային կարգում՝ 56 կգ, Հայաստանի չեմպիոն դարձավ Համլետ Մնացականյանը (երկամարտ՝ 195 կգ), երկրորդ տեղում Խաչիկ Հարությունյանն է (երկամարտ՝ 193 կգ) և երրորդ տեղում Գոռ Հակոբյանն է ( երկամարտ՝ 186 կգ):
62 կգ քաշային կարգում երկամարտի 254 կգ արդյունքով լավագույնը Դավիթ Գասպարյանն է: Երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրեցին Արմեն Գրիգորյանը ( երկամարտ՝ 251 կգ) և Մարզպետ Մինասյանը (երկամարտ՝ 245 կգ):
Նախօրեին կայացել էր աղջիկների երիտասարդական առաջնությունը, որտեղ Հայաստանի չեմպիոններ էին դարձել Մարիամ Սիմոնյանը (48 կգ), Վալենտինա Մովսիսյանը (53 կգ), Արփինե Տերմենյանը (58 կգ), Ծովինար Կիրակոսյանը (63 կգ), Անի Վարդանյանը (69 կգ), Սոնա Պողոսյանը (75 կգ) և Արփինե Դալալյանը (+75 կգ):

В ереванском государственном спортивном колледже олимпийского резерва стартовал молодежный чемпионат Армении по тяжелой атлетике 2016-го года.
В первый день в борьбе среди мужчин за медали боролись спортсмены, выступающие в весовых категориях 56 кг и 62 кг. В легкой весовой категории (56 кг) чемпионом Армении стал Гамлет Мнацаканян (двоеборье -195 кг), на втором месте – Хачик Арутюнян (двоеборье -193 кг), на третьем – Гор Акопян (двоеборье -186 кг).
В весовой категории 62 кг лучшим стал Давид Гаспарян, набравший в сумме двоеборья 254 кг. Второе и третье места заняли Армен Григорян (двоеборье -251 кг) и Марзпет Минасян (двоеборье -245 кг), соответственно.
Накануне состоялся молодежный чемпионат среди женщин, где чемпионками Армении стали Мариам Симонян (48 кг), Валентина Мовсисян (53 кг), Арпине Терменян (58 кг), Цовинар Киракосян (63 кг), Ани Варданян (69 кг), Сона Погосян (75 кг) и Арпине Далалян (+75 кг).