Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հյուրընկալել էր բասկետբոլի Եվրոպայի առաջնության C դիվիզիոնի չեմպիոն Հայաստանի մինչև 18 տարեկանների հավաքականի և մարզչական շտաբի անդամներին, ինչպես նաև ֆեդերացիայի ղեկավար կազմին:
Ողջունելով մարզիկներին և ներկաներին՝ ՀԱՕԿ նախագահը մասնավորապես ասաց. «Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հաջող ելույթների կապակցությամբ և ուզում եմ իմ խորհին շնորհակալությունը հայտնել: Ձեզ հաջողվեց մեր երկրի, պետության պատիվը բարձր պահել, ինչպես դա արեց տղամարդկանց հավաքականը:Հայաստանն օրեր շարունակ խոսում էր այս հաղթանակի մասին, իսկ անձամբ իմ ուրախությանը չափ չկար:Իհարկե այս գործում իր ավանդն ունի նաև ֆեդերացիայի նախագահը՝ Հրաչյա Ռոստոսմյանը, ով նվիրված աշխատում է և, ինչպես տեսնում եք աշխատանքը տալիս է իր ցանկալի արդյունը: Յուրաքանչյուր հարցում ձեր կողքին կանգնած եմ և թող հաջողությունն ու հաղթանակը միշտ ուղեկից լինի ձեզ, Աստված ձեզ պահապան»:
Հայաստանի մինչև 18 տարեկանների հավաքականի անդամներն և թիմի գլխավոր մարզիչ Վահագն Հարությունյանը ՀԱՕԿ նախագահին նվիրեցին խորհրդանշական մեդալը և թիմի անդաների ստորագրությամբ գնդակը: Ավանդույթի համաձայն չեմպիոնական գավաթը ի պահ տրվեց «Օլիմպավանի» թանգարանին:

Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян принял чемпиона Европы по баскетболу дивизиона С, сборную Армении до 18-и лет, а также членов тренерского штаба и руководящий состав федерации.
Поприветствовав спортсменов и присутствующих, президент НОК Армении, в частности, отметил: «От всего сердца поздравляю вас с успешными выступлениями и хочу выразить глубокую благодарность. Вам удалось высоко держать честь нашей страны, как это сделала мужская сборная. Армения на протяжении нескольких дней говорит об этой победе, а лично моей радости не было предела. Конечно, вклад в эту победу имеет также президент федерации Грачья Ростомян, который преданно работает, и как видим, работа дает желаемый результат. Буду рядом с вами в любом вопросе, пусть успех и победа всегда сопровождают вас, храни вас Бог».
Члены сборной Армении до 18-и лет и главный тренер команды Ваагн Арутюнян подарили президенту НОК Армении символическую медаль и мяч, подписанный членами команды. Согласно традиции, чемпионский Кубок был отдан на хранение в музей «Олимпавана».