«Ճանապարհ դեպի Ռիո». Աթլետ Լևոն Աղասյան
Մեր նախագծի հաջորդ մարզիկը աթլետ Լևոն Աղասյանն է (եռացատկ): Նա ծնվել է 1995 թվականին Կապան քաղաքում: Աղասյանը 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճեց Հայաստանի առաջնության ժամանակ: Մարզադաշտում ներկաները կենտրոնացած էին Լևոնի վրա և ինչ-որ տեղ նաև համոզված, որ այս անգամ Աղասյանը կկարողանա ցատկել այնքան, որքան պետք է օլիմպիական նորմատիվ լրացնելու և Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու համար:
Երբ մարզիչների հետ խոսում էինք Լևոնի մասին, բոլորը միաբերան ասացին, որ եռացատկորդը շատ աշխատասեր է, նպատակասլաց և գիտի, որ մեծ արդյունքների համար քրտնաջան աշխատանք է պետք:  Մեր նկարահանումների ժամանակ Աղասյանը մեծ համբերությամբ ձգտում էլ լավ «կադր ստանալ»: Զրույցի ընթացքում մենք մեզ համար բացահայտեցինք, որ Աղասյանը շատ է սիրում գրքեր կարդալ և ինքնակատարելագործման մեծ ձգտում ունի:
-Անկեղծ ասած, ոչ, չունեմ, քանի որ փոքր ժամանակ, երբ ասում էին, որ պետք խաչ կամ մեկ այլ բան կրես: Չէի հավատում, բայց փորձեցի: Տեսա, որ ոչինչ էլ չեղավ, դրա համար էլ այլևս ոչինչ չեմ պահում ինձ մոտ որպես թալիսման: Միշտ համոզել եմ ինձ, որ պետք չէ ինչ-որ իր ունենալ, որից կախված լինի իմ հաջողությունը:
-Հանդեսատեսի մեջ կցանկանալի տեսնել մայրիկիս:
-Կիրք, հաջողություն և աշխատասիրություն:
-Կցանկանայի, որ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերը հիշվեն, որպես ուժեղ պայքարով լի մրցաշար, որն ինձ օգնեց բարելավելու իմ արդյունքը: Թող Ռիոն լինի մի նոր աստիճան՝ ավելի բարձր արդյունքների հասնելու համար:

Следующий герой нашего проекта - легкоатлет Левон Агасян (тройной прыжок). Он родился в 1995-м году в городе Капане. Агасян завоевал путевку на 31-е летние Олимпийские игры во время чемпионата Армении. Присутствующие на стадионе были сосредоточены на Левоне и почти уверены, что на этот раз Агасян сможет выполнить спортивный норматив и завоевать путевку на Олимпийские игры.
Когда мы говорили с тренерами о Левоне, все они в один голос утверждали, что он - очень трудолюбивый, целеустремленный и знает, что для достижения больших результатов необходима кропотливая работа. Во время наших съемок Агасян терпеливо старался получить «хороший кадр». Во время беседы, мы узнали, что Агасян очень любит читать и стремится к самосовершенствованию.
-Честно говоря, у меня нет талисмана. В детстве мне говорили, что надо носить крест или что-то еще. Я не верил, но попробовал. Увидел, что ничего не произошло, поэтому больше не держу у себя ничего в качестве талисмана. Всегда уговаривал себя, что не надо иметь никакой вещи, от которой зависела бы моя удача.
-Среди зрителей хотел бы видеть свою маму.
-Страсть, успех и трудолюбие.
-Хотел бы, чтобы Олимпийские игры в Рио запомнились, как турнир полный борьбы, который помог мне улучшить свой результат. Пусть Рио станет новой ступенью для достижения более высоких результатов.