Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ Վարշամ Բորանյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալակիր:
Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում ավարտին մոտեցող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության 71 կգ քաշային կարգի եզրափակչում Վարշամ Բորանյանը մրցեց սերբ Ալեքսանդր Մաքսիմովիչի հետ: Բորանյանը 3:0 հաշվով գերազանցեց սերբ մարզիկին:
Ավելի վաղ 71 կգ քաշային Վարշամ Բորանյանը որակավորման փուլում 8:0 հաշվով հաղթեց Ռումինացի Թոմի Գլաուդիու Հինովենաուին: 1/8 եզրափակչում հայ ըմբիշը հաղթեց պորտուգալացի Ուգո Միգել դա Սիլվային: Քառորդ եզրափակչում Բորանյանը 8:2 հաշվով առավելության հասավ բուլղարացի մարզիկի նկատմամբ: Կիսաեզրափակչում հայ ըմբիշը 2:1 պարտության մատնեց հունգարացի Բալին Կորպասիին:

Член сборной Армении по греко-римской борьбе Варшам Боранян стал золотым медалистом чемпионата Европы.
В столице Латвии Риге подходит к завершению чемпионат Европы по борьбе. В финале весовой категории 71 кг Варшам Боранян встречался с сербом Александром Максимовичем, над которым добился преимущества со счетом 3:0.
Ранее Варшам Боранян, выступающий в весовой категории 71 кг, в квалификационном раунде одержал победу над румыном Томи Хиновину со счетом 8:0. В 1/8 финала армянский борец добился преимущества над португальцем Уго Мигелем да Силва. В четвертьфинала Боранян победил болгарского спортсмена со счетом 8:2. В полуфинале армянский борец одержал победу над венгром Балинтом Корпаси со счетом 2:1.