Արմեն Գրիգորյան․ Ունենք խոստումնալից սերունդ
Նորագավիթի սուսերամարտի մարզադպրոցում նոյեմբերի 16-17-ը անցկացվում է սուսերամարտի միջազգային մրցաշար, որին մասնակցում են 110 մարզիկներ Հայաստանից և Վրաստանից։ Մրցաշարի բացման արարողությունից հետո Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի նախագահ, ՀԱՕԿ նախագահի խորհրդական Արմեն Գրիգորյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում խոսեց մրցաշարի կարևորության մասին․
«Մրցաշարին մասնակցում են պատանիները, այստեղ են նաև Վրաստանի հավաքականի անդամները։ Կա ցանկություն, որ պատանիները միասին զարգանան։ Մրցաշարը շատ օգտակար է, քանի որ ամեն ինչ սկսվում է այս տարիքից։ Նպատակն այն է, որ այստեղ մասնակցած մարզիկները հետագայում համալրեն հավաքականը: Մենք ունենք խոստումնալից մարզիկներ, որոնք իրենց խոսքը կասեն ապագայում։
Հաջորդ տարի հավաքկանը կմասնակցի վարկանիշային մրցաշարերի և լավ արդյունքի դեպքում կունենանք մասնակից Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում։
Հաջորդ տարվանից մրցաշարի աշխարհագրությունը կմեծանա (նախորդ տարիներին մրցաշարին մասնակցել են նաև մարզիկներ Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Քուվեյթից):
Կարևորում եմ այսպիսի մրցաշարերի անցկացումը, քանի որ, եթե ունենանք ճիշտ ու լավ հիմք, կունենանք նաև ապագա»,- ասաց Արմեն Գրիգորյանը:

С 16-го по 17-е ноября в Норагавитской спортшколе фехтования проводится международный турнир по фехтованию, в которой принимают участие 110 спортсменов из Армении и Грузии. После церемонии открытия турнира президент Федерации фехтования Армении, советник президента НОК Армении Армен Григорян в беседе с пресс-службой НОК Армении рассказал о важности турнира.
«В турнире принимают участие юные спортсмены, а также члены сборной Грузии. Желательно, чтобы юниоры развивавались вместе. Турнир очень полезен, поскольку все начинается в этом возрасте. Цель заключается в том, чтобы принимающие участие спортсмены в дальнейшем пополнили сборную. У нас есть перспективные спортсмены, которые заявят о себе в будущем.
В будущем году сборная примет участие в рейтинговых турнирах, и, в случае хороших результатов, у нас будет участник на Олимпийских играх в Токио.
Со следующего года география турнира расширится (в предыдущие годы в турнире принимали участие также спортсмены из России, США и Кувейта).
Я считаю, что важно проводить такие турниры, поскольку, если мы будем иметь правильный и хороший фундамент, то будем иметь и будущее», - сказал Армен Григорян.