Արմեն Գրիգորյան․ Ունենք խոստումնալից սերունդ
Նորագավիթի սուսերամարտի մարզադպրոցում նոյեմբերի 16-17-ը անցկացվում է սուսերամարտի միջազգային մրցաշար, որին մասնակցում են 110 մարզիկներ Հայաստանից և Վրաստանից։ Մրցաշարի բացման արարողությունից հետո Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի նախագահ, ՀԱՕԿ նախագահի խորհրդական Արմեն Գրիգորյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում խոսեց մրցաշարի կարևորության մասին․
«Մրցաշարին մասնակցում են պատանիները, այստեղ են նաև Վրաստանի հավաքականի անդամները։ Կա ցանկություն, որ պատանիները միասին զարգանան։ Մրցաշարը շատ օգտակար է, քանի որ ամեն ինչ սկսվում է այս տարիքից։ Նպատակն այն է, որ այստեղ մասնակցած մարզիկները հետագայում համալրեն հավաքականը: Մենք ունենք խոստումնալից մարզիկներ, որոնք իրենց խոսքը կասեն ապագայում։
Հաջորդ տարի հավաքկանը կմասնակցի վարկանիշային մրցաշարերի և լավ արդյունքի դեպքում կունենանք մասնակից Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում։
Հաջորդ տարվանից մրցաշարի աշխարհագրությունը կմեծանա (նախորդ տարիներին մրցաշարին մասնակցել են նաև մարզիկներ Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Քուվեյթից):
Կարևորում եմ այսպիսի մրցաշարերի անցկացումը, քանի որ, եթե ունենանք ճիշտ ու լավ հիմք, կունենանք նաև ապագա»,- ասաց Արմեն Գրիգորյանը:

From 16-17 November the Noragavit Fencing Sports School hosted an international fencing tournament which was attended by 110 athletes from Armenia and Georgia. After the opening ceremony of the tournament Armen Grigoryan, the president of the Fencing Federation of Armenia and adviser to the president of the NOC of Armenia, spoke about the importance of the tournament in a conversation with the ANOC press service.
“Cadets are taking part in the tournament too, here we also have members of the Georgia team. We want the cadets to develop together. The tournament is very useful because everything begins from this age. The purpose is to see the athletes here in the national team. We have promising fencers who will show their abilities in the future.
Next year the national team will take part in a qualifying tournament and in case of good results we will have a participant in the Tokyo Olympic Games.
Next year the geography of the tournament will be extended (in previous years the tournament was also attended by athletes from Russia, USA and Kuwait).
I give much importance to such tournaments because if we have a right and good base we will have a bright future as well,” Armen Grigoryan said.