89 կգ քաշային կարգում ծանրամարտի աշխարհի նորընծա չեմպիոն Հակոբ Մկրտչյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում մեկնաբանեց իր ելույթը ԱԱ-ում և խոսեց զգացողությունների մասին:
«Բառերով չեմ կարող արտահայտել զգացողություններս։ Շնորհակալ եմ բոլորին, որ այսպես լավ դիմավորեցին մեզ։ Հետագայում կփոխեմ քաշային կարգս ու հանդես կգամ 96 կգ քաշային կարգում, որպեսզի կարողանամ Օլիմպիական խաղերին մասնակցել»,- ասաց գյումրեցի ծանրորդը:
Հիշեցնենք, որ Թաիլանդում ավարտված ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը ելույթն ավարտել էր երկամարտի 4 մեդալով (2 ոսկե, մեկ արծաթե, մեկ բրոնզե) և երկրորդ տեղը գրավել թիմային հաշվարկում:

Новоиспеченный чемпион мира по тяжелой атлетике в весовой категории 89 кг Акоп Мкртчян в беседе с пресс-службой НОК Армении прокомментировал свое выступление на ЧМ и рассказал о своих чувствах.
«Я не могу выразить свои чувства словами. Я благодарю всех за то, что нас так хорошо встретили. В дальнейшем я поменяю свою весовую категорию и буду выступать в весовой категории 96 кг, чтобы иметь возможность принять участие в Олимпийских играх», - сказал гюмрийский штангист.
Напомним, что на завершившемся в Таиланде чемпионате мира по тяжелой атлетике сборная Армении завершила выступления с 4-мя медалями (2 золотые, 1 серебряная и 1 бронзовая) и заняла 2-е место в командном зачете.