Ստեփան Սարգսյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային մրցաշարում 61 կգ քաշային կարգում Եվրոպայի գործող չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը եզրափակչում 2:12 հաշվով զիջեց Ռուսաստանը ներկայացնող Աբասգաջի Մագոմեդովին։
Եզրափակչից հետո Արսեն Հարությունյանը մեկնաբանեց իր ելույթը մրցաշարում.
«Մինչև եզրափակիչը դժվար գոտեմարտեր ունեցա։ Եվրոպայի առաջնությունից հետո ուսի վնասվածքն էի բուժում։ Ինձ համար մի քիչ դժվար էր: Լարվածությունը շատ էր՝ նաև վախ կար վնասվածքի պատճառով: Դժվար կարողացա հասնել մինչև եզրափակիչ, իսկ եզրափակչում իմ սխալի պատճառով պարտվեցի. թերացել եմ ու պարտվել եմ։ Ինձ թվում է մարզումների ժամանակ ամբողջովին չեմ ներդրվել, որի հետևանքով էլ այս պարտությունը եղավ։ Եվրոպայի առաջնությունից հետո չեմ կարողացել աշխատել սխալներիս վրա, քանի որ ինչպես նշեցի ուսի վնասվածք ունեի: 15 օր եմ լիարժեք մարզվել։ Մրցաշարից հետո հավաքի ենք մեկնելու: Կաշխատեմ սրանից դաս քաղել։ Ինչպես նշեցին մարզիչներս՝ այս պարտությունից հետո ավելի զգոն կլինեմ։ Ամեն վայրկյան կաշխատեմ, որ կարողանամ աշխարհի առաջնությանը լավ մասնակցել»,- խոսքը եզրափակեց նա։

European current champion 61 kg weight class freestyle wrestler Arsen Harutyunyan lost 2:12 to Russia’s Abasgadji Magomedov in the final of the 24th Stepan Sargsyan Freestyle Wrestling Tournament.
After the final Arsen Harutyunyan commented on his performance at the tournament.
“I had tough fights before the final. After the European Championship I was curing my shoulder injury. It was a little difficult for me. The tension was high and also I feared for my injury. I hardly reached the final and was defeated there because of my mistake; I did my job badly and lost. After the European Championship I wasn’t able to work on my mistakes because I had an injury. I have trained only 15 days. After the tournament we are going to spend a training camp. I’ll try to learn from my mistakes. As my coaches noted I’ll be more alert after this loss. I will work hard to have a good participation in the world Championship,” he said.