Թիավարության Հայաստանի հավաքականը օգոստոսի 21-25-ը հունգարական Ցեգետ քաղաքում կմասնակցի ԱԱ-ին:
Հայկական ազգային կանոէի ֆեդերացիայի պատասխանատու քարտուղար Վարդան Ադամյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց հավաքականի կազմը:
«Մինչև աշխարհի առաջնության մեկնարկը՝ օգոստոսի 4-ից միջազգային ֆեդերացիայի հրավերով Արա Վիրաբյանը (կանոէ) հունգարական Ցեգետ քաղաքում մասնակցելու է ուսումնամարզական հավաքի: Այս հավաքն արվում է մարզաձևի զարգացման շրջանակներում: Աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու են Հայկ Թադևոսյանը, Վլադիմիր Ալավերդյանը, Էդգար Թությանը և Արթուր Ակիշին: Նրանք մասնակցելու են բայդարկա 4 տեղանոց և բայդարկա երկտեղանոց մրցաձևերում: Վալդիմիր Ալավերդյանն ու Էդգար Թությանը մասնակցելու են բայդարկա երկտեղանոց 1000 մետր մրցաձևին, որը վարկանիշային է Տոկիո-2020-ի համար: Արա Վիրաբյանը մասնակցելու է մեկ տեղանոց կանոէ 500 և 1000 մետր մրցաձևերին: Հավաքականը մրցավայր կմեկնի գլխավոր մարզիչ Մարտիրոս Շահվալադյանի գլխավորությամբ: Օգոստոսի 25-ից սեպտեմբերի 2-ը ավստրիական Լինս քաղաքում էլ կանցկացվի ակադեմիական թիավարության ԱԱ-ն, որին կմասնակցեն Փայլակ Միրզոյանը և Մհեր Ջանիկյանը: Թիմը մրցավայր կմեկնի իմ գլխավորությամբ»,-խոսքը եզրափակեց Վարդան Ադամյանը:

Сборная Армении по гребле примет участие в ЧМ, который состоится с 21-го по 25-е августа в венгерском городе Сегет.
Ответственный секретарь Национальной федерации каноэ Армении Вардан Адамян в беседе спресс-службой НОК Армении сообщил состав сборной.
«Перед началом чемпионата мира, 4-го августа по приглашению Международной федерации Ара Вирабян (каноэ) примет участие в учебно-тренировочном сборе в венгерском городе Сегет. Этот сбор проводится для развития данного вида спорта. В чемпионате мира примут участие: Айк Тадевосян, Владимир Алавердян, Эдгар Тутян и Артур Акишин. Они примут участие в соревнованиях по гребле на 4-местных и 2-местных байдарках. Владимир Алавердян и Эдгар Тутян примут участие в турние по гребле на 2-местной байдарке (1000 м), который является рейтинговым для Токио-2020. Ара Вирабян примет участие в гребле на одноместном каноэ (500 м и 1000 м). Сборная отправится на турнир под руководством главного тренера Мартироса Шахваладяна. С 25-го августа по 2-е сентября в австрийском городе Линц пройдет ЧМ по академической гребле, в котором примут участие Пайлак Мирзоян и Мгер Джаникян. Команда отправится на турнир под моим руководством», - заключил Вардан Адамян.