Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանը «Օլիմպավանում» տեղի ունեցած ասուլիսի ընթացքում անդրադարձավ Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր Միհրան Հարությունյանի հարցազրույցին: Նրա խոսքով, ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը երբեք չի միջամտել հավաքականի կազմի ձեւավորմանը եւ մարզիկների ընտրությանը:
«Անդրադառնալով Միհրան Հարությունյանի հարցազրույցին՝ ցանկանում եմ շեշտել, որ անձամբ զրուցել եմ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ եւ նա հավաստիացրել է, որ չի միջամտելու հավաքականի ձեւավորմանը:
Մեր հավաքականներում ունենք բարձրակարգ մարզիկներ, ովքեր սահմանված կարգով մասնակցել են բոլոր հավաքներին եւ մրցաշարերին: Թող ոչ մեկ չափերը չացնի, իսկ լրագրողներին խնդրում եւ հորդորում եմ ինտրիգներ ման չգալ»,- ասաց ՀԸՖ նախագահը:
Ռոբերտ Խաչատրյանը նշեց նաեւ, որ անկախ այս խոսակցություններից, ցանկացած մարզիկ, որը պատրաստ է գալ եւ մարզվել հավաքականի հետ ու կատարել գլխավոր մարզիչի պահաջները եւ ցուցումները, տեղ ունի հավաքականում:
«Մենք մեծահոգի ենք եւ բոլորի համար տեղ ունենք հավաքականում, եթե նրանք պատրաստ են հետեւել հավաքականի կարգուկանոնին»,- ասաց Ռոբերտ Խաչատրյանը:
Ֆեդերացիայի նախագահը նաեւ նշեց, որ ժամանակին զրուցել է նաեւ Միհրան Հարությունյանի հետ:
«Միհրանը ինձնից խորհուրդ հարցրեց՝ շարունակել զբաղվել ըմբշամարտով, թե ընտրել ММА-ն: Ես էլ ասացի, որ ընտրությունն իրենն է, եւ որտեղ իրեն ավելի լավ կզգա, թող անյտեղ էլ շարունակի»:

During a press conference held in Olympavan President of the Wrestling Federation of Armenia Robert Khachatryan spoke about Olympic silver medalist, European Games silver medalist Mihran Harutyunyan’s interview. He said President of the NOC of Armenia Gagik Tsarukyan has never interfered in the formation of the team and the selection of athletes.
“Speaking about Mihran Harutyunyan’s interview I want to stress I have personally talked to ANOC President Gagik Tsarukyan and he has assured me he won’t interfere in the formation of the team.
We have high-class athletes in our team who have participated in all training camps and tournaments in a defined order. Let no one overstep the mark and I ask journalists not to intrigue,” the WFA president said.
Robert Khachatryan also noted that despite this conversation any athlete ready to come and train with the team and follow the coach’s instructions is welcome to the team.
“We are generous and have place for everyone in the team who will be ready to follow the discipline of the team,” Robert Khachatryan said.
The president of the federation also told that he had talked to Mihran Harutyunyan too.
“Mihran asked me to advise him which one to choose wrestling or MMA and I told him he had to choose where he felt better.”