Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Խաչատրյանը «Օլիմպավանում» տեղի ունեցած ասուլիսի ընթացքում անդրադարձավ Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր Միհրան Հարությունյանի հարցազրույցին: Նրա խոսքով, ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը երբեք չի միջամտել հավաքականի կազմի ձեւավորմանը եւ մարզիկների ընտրությանը:
«Անդրադառնալով Միհրան Հարությունյանի հարցազրույցին՝ ցանկանում եմ շեշտել, որ անձամբ զրուցել եմ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ եւ նա հավաստիացրել է, որ չի միջամտելու հավաքականի ձեւավորմանը:
Մեր հավաքականներում ունենք բարձրակարգ մարզիկներ, ովքեր սահմանված կարգով մասնակցել են բոլոր հավաքներին եւ մրցաշարերին: Թող ոչ մեկ չափերը չացնի, իսկ լրագրողներին խնդրում եւ հորդորում եմ ինտրիգներ ման չգալ»,- ասաց ՀԸՖ նախագահը:
Ռոբերտ Խաչատրյանը նշեց նաեւ, որ անկախ այս խոսակցություններից, ցանկացած մարզիկ, որը պատրաստ է գալ եւ մարզվել հավաքականի հետ ու կատարել գլխավոր մարզիչի պահաջները եւ ցուցումները, տեղ ունի հավաքականում:
«Մենք մեծահոգի ենք եւ բոլորի համար տեղ ունենք հավաքականում, եթե նրանք պատրաստ են հետեւել հավաքականի կարգուկանոնին»,- ասաց Ռոբերտ Խաչատրյանը:
Ֆեդերացիայի նախագահը նաեւ նշեց, որ ժամանակին զրուցել է նաեւ Միհրան Հարությունյանի հետ:
«Միհրանը ինձնից խորհուրդ հարցրեց՝ շարունակել զբաղվել ըմբշամարտով, թե ընտրել ММА-ն: Ես էլ ասացի, որ ընտրությունն իրենն է, եւ որտեղ իրեն ավելի լավ կզգա, թող անյտեղ էլ շարունակի»:

Президент Федерации спортивной борьбы Армении Роберт Хачатрян во время пресс-конференции, состоявшейся в «Олимпаване», прокомментировал интервью вице-чемпиона Олимпийских игр, серебряного медалиста Европейских игр Миграна Арутюняна. По его словам, президент НОК Армении Гагик Царукян никогда не вмешивался в вопрос формирования состава сборной и выбора спортсменов.
«Обращаясь к интервью Миграна Арутюняна, я хотел бы подчеркнуть, что лично беседовал с президентом НОК Армении Гагиком Царукяном, и он заверил, что не будет вмешиваться в формирование состава сборной.
В наших сборных есть высококлассные спортсмены, которые участвовали во всех сборах и турнирах в установленном порядке. Пусть никто не переходит границы, а журналистов просим и призываем не искать интриг», - отметил президент ФБА.
Роберт Хачатрян также отметил, что независимо от этих разговоров, любой спортсмен, который готов приехать, тренироваться со сборной и выполнять указания и требования главного тренера, имеет место в сборной.
«Мы великодушны и для всех есть место в сборной, если они готовы следовать установленному в ней порядку», - отметил Роберт Хачатрян.
Президент федерации также отметил, что раннее беседовал и с Миграном Арутюняном.
«Мигран спросил у меня совета, продолжить ли ему заниматься борьбой или выбрать ММА. И я сказал, что он сам должен выбрать, и пусть продолжит там, где чувствует себя лучше».