Բասկետբոլի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնության հաղթող դարձավ «Ինժեներ» թիմը: Շրջանաձև մրցակարգով անցկացվող Հայաստանի առաջնության հաղթողը պարզ դարձավ միայն վերջին խաղից հետո: ՖԻՄԱ և «Ինժեներ» թիմերը վիճարկեցին Հայաստանի չեմպիոնի տիտղոսը: 110-68 հաշվով չեմպիոն տիտղոսը նվաճեց «Ինժեներ» թիմը: ՖԻՄԱ-ն երկրորդն է, իսկ երրորդ տեղում Ստեփանակերտի թիմն է:
«Ի տարբերություն նախորդ տարվա, երբ Հայաստանի առաջնությանը մասնակցում էին 8 թիմ, այս տարի առաջնությանը մասնակցում է միայն 6 թիմ: Չեմ կարող ասել, որ երկու թիմերի բացակայությունը որակապես բացասական է անդրադառնում առաջնության վրա: Որոշիչ խաղում մրցում են ՖԻՄԱ և «Ինժեներ» թիմերը, որոնց տարիքային տարբերությունը բավականին մեծ է»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վահագն Հարությունյանը:
Բասկետբոլի Հայաստանի այս տարվա առաջնությանը մասնակցում էին 6 թիմ՝ Երևանից, Գյումրիից և Ստեփանակերտից:

Победителем чемпионата Армении по баскетболу среди мужчин стала команда «Инженер». Победитель чемпионата Армении, который проходил по круговой системе, определился только после последней игры. Команды СКИФ и «Инженер» оспорили звание чемпиона Армении. «Инженер» одержал победу со счетом 110-68. СКИФ на втором месте, а на третьем – команда Степанакерта.
«В отличии от прошлого года, когда в чемпионате Армении участвовали 8 команд, в этом году их было всего 6. Не могу сказать, что отсуствие 2-х команд отрицательно отразилось на качестве чемпионата. В решающей игре соревновались команды СКИФ и «Инженер», у которых довольно ощутимая разница в возрасте»,-отметил вице-президент федерации баскетбола Армении Ваагн Арутюнян в беседе с пресс-службой