2020թ. Լոզանում անցկացվելիք պատանեկան ձմեռային Օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեն եւ Շվեյցարիայի Ժնեւ քաղաքի օդանավակայանը կնքել են համագործակցության պայմանագիր: Խաղերի համար Շվեյցարիա ժամանած մարզիկներն ինքնառիթից մինչեւ օդանավակայանի տարածք կհասնեն Լոզան-2020-ի գույներով ներկված հատուկ ավտոբուսով:
«Հենց Ժնեւի օդանավակայանից կսկսվի մեր ծանոթությունը մարզիկների հետ: Յուրօրինակ ավտոբուսը մասնակիցներին թույլ կտա Շվեյցարիա ժամանելուց անմիջապես հետո զգալ Օլիմպիական խաղերի շունչը»,- ասել է Լոզան-2020-ի կազմկոմիտեի գործադիր տնօրեն Յան Լոգանը:
Լոզան-2020 Օլիմպիական խաղերի համար օդանավով Շվեյցարիա են ժամանելու 15-18 տարեկան մոտ 1880 մարզիկներ:

Оргкомитет зимних юношеских Олимпийских игр, которые пройдут в 2020-м году в Лозанне, и аэропорт швейцарского города Женева подписали соглашение о сотрудничестве. Спортсменам, прибывающим в Швейцарию на Игры, от самолета до территории аэропорта будет предоставлен специальный автобус, раскрашенный в цвета Лозанна-2020.
«Наше знакомство со спортсменами начнется уже с женевского аэропорта. Уникальный автобус позволит участникам почувствовать дух Олимпийских игр сразу по прибытии в Швейцарию», - отметил исполнительный директор оргкомитета Лозанна-2020 Ян Логан.
Для участия в Олимпийских играх Лозанна-2020 в Швейцарию на самолете прибудут около 1880 спортсменов в возрасте от 15-и до 18-и лет.