Հայաստանի ջրացատկորդները Դավիթ Համբարձումյանի անվան մարզադպրոցի լողավազանում պատրաստվում են նոր մրցաշրջանին: Փետրվարի 23-25-ը Գերմանիայի Ռոստոկ քաղաքում կկայանա ջրացատկի «Գրան Պրիի» փուլը: Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց, որ այդ մրցաշարում հանդես կգան Վլադիմիր Հարությունյանը, Վարդան Բայանդուրյանը եւ Լեւ Սարգսյանը:
Բայանդուրյանը եւ Հարությունյանը կմասնակցեն 10 մետր աշտարակացատկին: Վարդանը հանդես կգա նաեւ 3 մետր ոստնակացատկում, իսկ Հարությունյանը եւ Սարգսյանն ուժերը կփորձեն սինքրոն ցատկում (10 մետր):
«Ապրիլին նախատեսում ենք մասնակցել Ուկրաինայի գավաթի բաց խաղարկությանը (Կիեւ, ապրիլի 10-15): Անցած տարի եւս մասնակցել ենք այդ մրցաշարին: Այնտեղ տղաներն արդյունքի պատասխանատվություն չեն ունենա, եւ հանդես կգան տարբեր մրցաձեւերում: Ուկրաինայի մայրաքաղաքում հավաքականին կմիանա Վլադիմիր Հարությունյանի եղբայրը՝ Ազատը, որը հանդես կգա ոստնակացատկում: Ամենայն հավանականությամբ, եղբայրներն ուժերը կփորձեն նաեւ 3 մետր սինքրոն ոստնակացատկում:
Կիեւի մրցաշարը Եվրոպայի առաջնությանը (Գլազգո, Շոտլանդիա, օգոստոսի 3-12) պատրաստվելու կարեւոր փուլ է»,-եզրափակեց Հրաչյա Չանդիրյանը:

Армянские прыгуны в воду в бассейне спортшколы имени Давида Амбарцумяна готовятся к новому сезону. С 23 по 25 февраля в немецком Ростоке состоится этап "Гран-при" по прыжкам в воду. Главный тренер сборной Армении по прыжкам в воду Грачья Чандирян сообщил пресс-службе НОКА, что на этом турнире выступят Владимир Арутюнян, Вардан Баяндурян и Лев Саргсян.
Баяндурян и Арутюнян будут участвовать в прыжках с 10-метровой вышки. Вардан также выступит на трехметровом трамплине, а Арутюнян и Саргсян попробуют свои силы в синхронных прыжках (10 метров).
"В апреле планируем принять участие в розыгрыше Открытого Кубка Украины (Киев, 10-15 апреля). Мы уже участвовали в нем в прошлом году. Там на ребятах не будет сказываться ответственность за результат, и они выступят в различных дисциплинах. В столице Украины к сборной присоединится брат Владимира Арутюняна – Азат. Он будет выступать в прыжках с трамплина. Вполне вероятно, там я попробую братьев также в синхронных прыжках с трехметрового трамплина.
Турнир в Киеве станет важным этапом подготовки к чемпионату Европы, который пройдет с 3 по 12 августа в Глазго (Шотландия)", - заключил Грачья Чандирян.