Շախմատի Հայաստանի կանանց առաջնության երրորդ տուրում Մարիա Կուրսովան եւ Աննա Սարգսյանը հերթական հաղթանակները տարան: Վաստակելով 3-ական միավոր՝ նրանք գլխավորում են մրցաշարային աղյուսակը:
Երրորդ տուրի արդյունքները. Մարիա Կուրսովա-Աննա Խաչատրյան՝ 1:0, Նարե Առաքելյան-Մարիա Գեւորգյան՝ 0:1, Մարիամ Մկրտչյան-Սոնա Ասատրյան՝ 1:0, Սիրանուշ Ղուկասյան-Լիլիթ Գալոյան՝ 0:1, Սուսաննա Գաբոյան-Աննա Սարգսյան՝ 0:1:
Մրցաշարային աղյուսակ. Սարգսյան, Կուրսովա՝ 3-ական միավոր, Գալոյան՝ 2.5, Գեւորգյան՝ 2, Առաքելյան՝ 1.5, Ղուկասյան, Մկրտչյան՝ 1-ական, Գաբոյան, Խաչատրյան՝ 0.5-ական, Ասատրյան՝ 0:
Այսօր չորրորդ տուրում կհանդիպեն Խաչատրյան-Սարգսյան, Գալոյան-Գաբոյան, Ասատրյան-Ղուկասյան, Գեւորգյան-Մկրտչյան, Կուրսովա-Առաքելյան զույգերը:

В третьем туре чемпионата Армении по шахматам среди женщин Мария Курсова и Анна Саргсян одержали очередные победы. Набрав по 3 очка, они возглавляют турнирную таблицу.
Результаты третьего тура: Мария Курсова – Анна Хачатрян 1:0, Наре Аракелян – Мария Геворгян 0:1, Мариам Мкртчян – Сона Асатрян 1:0, Сирануш Гукасян – Лилит Галоян 0:1, Сусанна Габоян – Анна Саргсян 0:1.
Турнирная таблица: Саргсян, Курсова – по 3 очка, Галоян – 2,5, Геворгян – 2, Аракелян – 1,5, Гукасян, Мкртчян – по 1, Габоян, Хачатрян – по 0,5, Асатрян – 0.
В четвертом туре 15 января встречаются: Хачатрян – Саргсян, Галоян – Габоян, Асатрян – Гукасян, Геворгян – Мкртчян, Курсова – Аракелян.