ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար, ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն այսօր այցելեց ՀՀ նախագահի մրցանակի համար «Լավագույն մարզական ընտանիք 2017» մրցույթի եզրափակիչ փուլի մասնակիցներին:
Պարոն Ռոստոմյանը ողջունեց ընտանիքներին եւ մաղթեց ազնիվ մրցակցություն, որից հետո հետեւեց «պարանի ձգում» մրցաձեւի եզրափակիչ պայքարին:
Հրաչյա Ռոստոմյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց.
«Մեզ համար կարեւորը ընտանիքի առողջությունն է: Այստեղ խոսքը բարձր նվաճումների մասին չէ: Մենք խոսում ենք առողջ ընտանիքի մասին: Իսկ առողջ ընտանիքը երկրի զարգացման ու կայունության հիմնասյուներից մեկն է:
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, Ազգային օլիմպիական կոմիտեն նույնպես բազմաթիվ մարզական մասսայական միջոցառումներ են կազմակերպում՝ անչափ կարեւորելով ազգաբնակչության առողջությունը, արդար պայքարի ոգին եւ պարգեւատրում են ուժեղներին եւ հաղթողներին: Ընդ որում, Գագիկ Ծառուկյանի համար էական չէ, թե ով է կազմակերպիչը, այլ այն, որ արվում է ընտանիքների համար: Դրանում կհամոզվեք նաեւ հուլիսի 22-ին, երբ կամփոփվեն «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի վերջնական արդյունքները»:

Министр спорта и по делам молодежи РА, генеральный секретарь НОКА Грачья Ростомян сегодня посетил участников финального этапа конкурса "Лучшая спортивная семья 2017" на приз президента РА.
Господин Ростомян приветствовал семьи и пожелал честного соперничества, после чего проследил за финальным состязанием в дисциплине "перетягивание каната".
В беседе с пресс-службой НОКА Грачья Ростомян сказал:
"Для нас важно здоровье семьи. Здесь речь идет не о высоких достижениях. Мы говорим о здоровой семье. А здоровая семья – одна из первоочередных задач стабильности страны.
Президент НОКА Гагик Царукян, Национальный олимпийский комитет также организуют многочисленные массовые спортивные мероприятия, придавая большое значение здоровью населения, справедливому духу борьбы и награждая сильнейших. Причем, для Гагика Царукяна существенно, не кто организатор, а то, что делается для семей. В этом убедитесь также 22 июля, когда будут подведены окончательные итоги конкурса "Лучшие спортивная семья"".