ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար, Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնակատար Հրաչյա Ռոստոմյանը հանդիպել է մարզաձեւի Հայաստանի միջազգային կարգի մրցավարների հետ: Նրանք քննարկել են մրցավարների հետագա աշխատանքային ծրագրերը:
Հրաչյա Ռոստոմյանը կարեւորել է Ըմբշամարտի համաշխարհային միության (UWW) հետ մեր մրցավարների համագործակցության ակտիվացումը.
«Անհրաժեշտ է հնարավորինս մեծ թվով հայ մրցավարների մասնակցություն ապահովել միջազգային հեղինակավոր մրցաշարերում, Եվրոպայի, աշխարհի առաջնություններում եւ օլիմպիական խաղերում: Հայ մրցավարների ներկայությունը միջազգային մրցագորգերում հնարավորություն կտա բացառելու կամ նվազագույնի հասցնելու կողմնակալ վերաբերմունքը եւ որոշումները, մեր երկիրը ներկայացնող ըմբիշների նկատմամբ: Դրա համար պետք է ունենալ միջազգային կարգի որակավորմամբ ավելի շատ մրցավարներ: Ակտիվ համագործակցությունը ըմբշամարտի համաշխարհային միության հետ, վստահ եմ, դրական արդյունք տալու է»,- նշել է ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնակատար Հրաչյա Ռոստոմյանը:

Генеральный секретарь НОКА Грачья Ростомян, исполняющий обязанности президента Федерации борьбы Армении, встретился с местными арбитрами международной категории этого вида спорта. Обсуждались дальнейшие рабочие планы арбитров.
Грачья Ростомян придал важность активизации сотрудничества арбитров с Объединенным миром борьбы (UWW).
"Необходимо по возможности обеспечить участие большого количества армянских арбитров в авторитетных международных соревнованиях, чемпионатах Еввропы, мира и Олимпийских играх. Присутствие армянских арбитров на международных коврах даст возможность исключить или свести к минимуму необъективное отношение и решения в отношении борцов, представляющих нашу страну. Для этого нужно иметь больше арбитров международной квалификации. Активное сотрудничество с Объединенным миром борьбы, уверен, даст положительный результат", - отметил и.о. президента федерации Грачья Ростомян.