ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար եւ Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա Ռոստոմյանն այսօր ընդունեց բասկետբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (FIBA) գլխավոր քարտուղարի խորհրդական Լուբոմիր Կոտլեբային:
Լուբոմիր Կոտլեբան հայտնեց, որ ինքը Երեւանում է` FIBA-ի հատուկ ծրագրի շրջանակներում: Այն ուղղված է տարբեր երկրների, այդ թվում նաև Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի հետ համագործակցության հնարավոր ուղիների ուսումնասիրմանը: Պատրաստվելու է հաշվետվություն, ըստ որի կորոշվեն տվյալ երկրի բասկետբոլի ֆեդերացիայի հետ համագործակցության տարբերակները:
ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը նշեց, որ ՀՀ կառավարության տրամադրած գումարը հիմնականում բավարարում է բասկետբոլի ազգային առաջնությունների անցկացմանը: Իսկ հավաքականների միջազգային մրցաշարերի մասնակցության, այլ կազմակերպչական հարցերի և միջոցառումների ֆինանսավորումը կատարում է ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:

Грачья Ростомян встретился с советником генерального секретаря FIBA
Генеральный секретарь НОК РА и президент Федерации баскетбола Армении Грачья Ростомян сегодня принял советника генерального секретаря Международной федерации баскетбола (FIBA) Любомира Котлебу.
Любомир Котлеба сообщил, что он находится в Ереване в рамках специальной программы FIBA. Эта программа направлена на изучение возможных путей сотрудничества с баскетбольными федерациями различных стран, в том числе Армении. Будет подготовлен отчет, согласно которому будут намечены варианты сотрудничества с баскетбольной федерацией данной страны.
Генеральный секретарь НОК РА Грачья Ростомян отметил, что финансирование, предоставленное правительством РА, в основном уходит на проведения национальных баскетбольных чемпионатов. А финансирование участия сборных команд в международных соревнованиях, других организационных вопросов и мероприятий осуществляет президент НОК РА Гагик Царукян.