Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ընդունել է Եվրոպայի առաջնությունից վերջերս վերադարձած մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամներին և գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանին:
Հանդիպման ընթացքում ՀԱՕԿ նախագահը շնորհավորեց հայ մարզիկներին, ինչպես նաև Հայաստանի 20-րդ դարի լավագույն մարզիկ, ՀԱՕԿ պատվավոր նախագահ, Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի նախագահ Ալբերտ Ազարյանին՝ Եվրոպայի առաջնությունում գերազանց արդյունք գրանցելու համար:
«Երբ տեսնում ես այսպիսի տաղանդավոր տղաների, ովքեր հայ ազգի պատիվը բարձր են պահում, հպարտանում ես, որ հայ ես: Շնորհավորում եմ բոլորիդ: Սպասված արդյունքներն արդեն կան: Պետք է կարողանաք ավելի շատ ներդնել, որպեսզի ուրախացնեք և՛ ձեր ծնողներին, և՛ մարզիչներին, և՛ ժողովրդին, և՛ մեզ: Դուք շատ մոտ եք կանգնած դրան: Նայելով ձեր մարզիչի աչքերին՝ տեսնում ես այն ուրախությունը, որը միայն հարազատի աչքերում կտեսնեիք: Ձեր հաջողությունն առաջին հերթին նրանցն է: Դուք միշտ մեր ուշադրության կենտրոնում եք: Ցանկացած հարց, դիմում, խնդրանք անպատասխան չի մնացել և չի մնա: Ձեր կողքին ենք լինելու»,- ասաց ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
Մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի անդամները նվաճել են 1 ոսկե և 3 արծաթե մեդալ: Նժույգթափեր վարժությունում Եվրոպայի չեմպիոն դարձավ Հարություն Մերդինյանը: Երիտասարդների մրցապայքարում արծաթե մեդալ էր նվաճել Արթուր Ավետիսյանը:

Президент НОК Армении Гагик Царукян принял армянских гимнастов
Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян принял недавно вернувшихся с чемпионата Европы членов сборной Армении по спортивной гимнастике и их главного тренера Акопа Серобяна.
Во время встречи президент НОК Армении поздравил армянских спортсменов, а также лучшего спортсмена Армении 20-го века, почетного президента НОК Армении, президента федерации спортивной гимнастики Армении Альберта Азаряна с отличными результатами, показанными на чемпионате Европы.
«Когда я вижу таких талантливых ребят, которые высоко держат честь армянского народа, я горжусь, что я армянин. Поздравляю всех вас. Ожидаемые результаты уже достигнуты. Вы должны вложить еще больше, чтобы радовать и ваших родителей, и тренеров, и наш народ, и нас. Вы очень близки к этому. Я вижу в глазах вашего тренера такую радость, какую можно увидеть только в глазах родного человека. Ваш успех – это, в первую очередь их успех. Вы всегда находитесь в центре нашего внимания. Любой вопрос, заявление, просьба не оставались и не останутся без ответа. Мы рядом с вами»,-отметил президент НОК Армении Гагик Царукян.
Члены сборной Армении на чемпионате Европы по спортивной гимнастике завоевали 1 золотую и 3 серебряные медали. В упражнении на коне чемпионом Европы стал Арутюн Мердинян. В молодежном чемпионате серебряную медаль завоевал Артур Аветисян.