Երևանի Րաֆֆու անվան հիմնական դպրոցում ավարտվեց սեղանի թենիսի ավանդական միջբուհական բաց առաջնությունը, որն այս տարի կայացավ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և «Կելմե»-ի աջակցությամբ:
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց «Հայ-ռուսական երիտասարդական միասնություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Գոհար Ղումաշյանը, մրցաշարն անցկացվում է ամեն տարի Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան հետ համատեղ:
«Ամեն տարի կազմակերպվում են տարբեր մրցաշարեր՝ շախմատի, վոլեյբոլի, բասկետբոլի և ֆուտբոլի: Բացումն արեցինք թենիսի մրցաշարով: Այս տարի մեզ միացան Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն և «Կելմե» ընկերությունը, ինչի համար շատ շնորհակալ ենք»,-ասաց Ղումաշյանը:
Հաղթողներին և մասնակիցներին մրցանակներ հանձնեց ՀԱՕԿ կոմերցիոն բաժնի պետ Մանե Մուրադյանը:
«Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն՝ ի դեմս նախագահ պարոն Գագիկ Ծառուկյանի, միշտ հետևում է նմանատիպ մարզական միջոցառումների և իր աջակցությունն է ցուցաբերում: Մենք միշտ պատրաստ ենք սատարելու և խրախուսելու ցանկացած մարզական, երիտասարդական միջոցառումների»,- նշեց Մուրադյանը:

Intercollegiate Table Tennis Tournament held with the support of the NOC of Armenia
The Intercollegiate Open Table Tennis Tournament came to an end at the Yerevan basic school named after Raffi which this year was organized with the support of the National Olympic Committee of Armenia and Kelme.
The president of the “Armenian-Russian Youth Union” NGO, Gohar Ghumashyan, said in a conversation with ANOC press service that the tournament is held every year in conjunction with the Russian Embassy in Armenia.
“Every year we organize various tournaments – chess, volleyball, basketball and football. This year we opened the season with tennis table tournament and the National Olympic Committee of Armenia and Kelme joined us for what we are very grateful,” Ghumashyan said.
Head of the ANOC Commercial Department Mane Muradyan gave prizes to the winners and participants.
“The National Olympic Committee of Armenia represented by President Gagik Tsarukyan always follows such sporting events and supports them. We are always ready to support and encourage any youth sports event,” Muradyan said.