Երևանի Րաֆֆու անվան հիմնական դպրոցում ավարտվեց սեղանի թենիսի ավանդական միջբուհական բաց առաջնությունը, որն այս տարի կայացավ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և «Կելմե»-ի աջակցությամբ:
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց «Հայ-ռուսական երիտասարդական միասնություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Գոհար Ղումաշյանը, մրցաշարն անցկացվում է ամեն տարի Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան հետ համատեղ:
«Ամեն տարի կազմակերպվում են տարբեր մրցաշարեր՝ շախմատի, վոլեյբոլի, բասկետբոլի և ֆուտբոլի: Բացումն արեցինք թենիսի մրցաշարով: Այս տարի մեզ միացան Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն և «Կելմե» ընկերությունը, ինչի համար շատ շնորհակալ ենք»,-ասաց Ղումաշյանը:
Հաղթողներին և մասնակիցներին մրցանակներ հանձնեց ՀԱՕԿ կոմերցիոն բաժնի պետ Մանե Մուրադյանը:
«Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն՝ ի դեմս նախագահ պարոն Գագիկ Ծառուկյանի, միշտ հետևում է նմանատիպ մարզական միջոցառումների և իր աջակցությունն է ցուցաբերում: Մենք միշտ պատրաստ ենք սատարելու և խրախուսելու ցանկացած մարզական, երիտասարդական միջոցառումների»,- նշեց Մուրադյանը:

В ереванской основной школе имени Раффи завершился традиционный межвузовский открытый чемпионат по настольному теннису, который в этом году состоялся при поддержке Национального олимпийского комитета Армении и «Келме».
Как отметила в беседе с пресс-службой НОК Армении президент общественной организации «Российско-Армянское молодежное единство» Гоар Гумашьян, турнир проводится каждый год совместно с Посольством России в Армении.
«Каждый год проводятся различные турниры – по шахматам, волейболу, баскетболу и футболу. В этом году мы стартовали с теннисного турнира и к нам присоединились Национальный олимпийский комитет Армении и компания «Келме», за что мы очень благодарны»,-отметила Гумашьян.
Победителям и участникам призы вручила руководитель коммерческого отдела НОК Армении Мане Мурадян.
«Национальный олимпийский комитет Армении, в лице президента господина Гагика Царукяна, всегда следит за подобными спортивными мероприятиями и оказывает свою поддержку. Мы всегда готовы поддерживать и поощрять любые спортивные, молодежные мероприятия»,-отметила Мурадян.