«Արարատ 73»-ի հաղթանակները հավերժացնող հուշարձանը պատրաստ է. Գագիկ Ծառուկյան
«Արարատ-73» թիմի լեգենդար ֆուտբոլիստները հանդիպել են Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ:
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը ֆուտբոլիստների հետ անձամբ քննարկեց «Արարատ-73»-ի փառահեղ հաղթանակները հավերժացնող հուշարձանի կառուցման և տեղադրման մանրամասները: Լսեց բոլորի կարծիքները, իր հերթին առաջարկություններ արեց: Գագիկ Ծառուկյանը անձամբ էր ցանկություն հայտնել օգնելու «արարատցիներին» այս նախաձեռնության հարցում:
Ֆուտբոլիստների հետ զրույցում Գագիկ Ծառուկյանը նշեց, որ նախաձեռնության սկզբից մինչև վերջ լինելու է նրանց կողքին և որ ամեն ինչ պետք է լեգենդար ֆուտբոլիստների սրտով լինի: Զրույցի ընթացքում որոշվեց, որ հուշարձանի բացումը տեղի կունենա ընթացիկ տարվա հոկտեմբերի 10-ին:
Հուշարձանի նախնական տեսքը պատրաստ է, մնում են հարդարման աշխատանքները ավարտի հասցնել և որոշել տեղադրման վայրը, որը ՀԱՕԿ նախագահը թողել է ֆուտբոլիստների հայեցողությանը:

Легендарные футболисты команды «Арарат-73» встретились с президентом Национального олимпийского комитета Армении Гагиком Царукяном.
Президент НОК РА Гагик Царукян лично обсудил с футболистами подробности сооружения и установки памятника, увековечивающего славные победы «Арарат-73». Президент выслушал все мнения и внес свои предложения. Гагик Царукян лично выразил желание помочь «араратовцам» в этом вопросе.
В беседе с футболистами Гагик Царукян отметил, что с самого начала инициативы поддерживал их, чтоб все получилось так, как хотят легендарные футболисты. Во время беседы было решено, что открытие памятника состоится 10-го октября текушего года.
Начальный вид памятника готов, осталось завершить отделочные работы и определить место установки, которое президент НОК РА оставил на усмотрение футболистов.