Հայտնի են Սերբիայի վարկանիշային մրցաշարին մասնակցող հունահռոմեական ոճի ըմբիշների անունները
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը հայտարարել է Սերբիայի վարկանիշային մրցաշարին մասնակցող հունահռոմեական ոճի ըմբիշների անունները:
Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշների համար կպայքարեն Ռոման Ամոյանը (59 կգ), Կարապետ Չալյանը (75 կգ), Արթուր Շահինյանը (85 կգ) և Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ): Մարզիկների հետ մրցատեղի կմեկնեն հավաքականի մարզիչներ Սամվել Գևորգյանը և Էդուարդ Սահակյանը:
Հունահռոմեական ոճի ըմբիշներից Հայաստանի համար ուղեգիր արդեն նվաճել են Միհրան Հարությունյանը և Արթուր Ալեքսանյանը:

Armenian Greco-Roman wrestling team’s head coach Levon Julfalakyan announced the names of the wrestlers going to a qualification championship in Serbia.
The following wrestlers will struggle for Rio qualifications; Roman Amoyan (59kg), Karapet Chalyan (75kg), Artur Shahinyan (85kg) and Edgar Khachatryan (130kg). Team’s coaches Samvel Gevorgyan and Eduard Sahakyan will accompany the wrestlers.
Armenian Greco-Roman wresters Mihran Harutyunyan and Artur Aleksanyan have already qualified for the Olympics.