Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում մեկնարկեց ըմբշամարտի Եվրոպայի առանության մրցումային վերջին օրը:
75 կգ քաշային Կարապետ Չալյանը որակավորման փուլում մրցեց գերմանացի Յան Պոտերի հետ և դժվարին գոտեմարտում հաղթեց 7:6 հաշվով: 1/8 եզրափակչում Չալյանը 10:5 հաշվով հաղթեց բուլղարացի ըմբիշին: Քառորդ եզրափակչում նա 0:8 հաշվով պարտվեց վրացի Զուրաբի Դատունաշվիլիին: Վերջինս դուրս եկավ եզրափակիչ, ինչը թույլ տվեց Չալյանին շարունակել պայքարը: Սփոփիչ գոտեարտում հայ ըմբիշը 8:0 հաշվով հաղթեց թուրք Էմրա Սուլեյման Կուսին: Բրոնզե մեդալի համար հայ ըմբիշը կպայքարի ադրբեջանցի Էլվին Մուրսալիևի հետ:
80 կգ քաշային Ռաֆիկ Մանուկյանը պայքարը սկսել էր 1/8 եզրափակչից, որտեղ 4:2 հաշվով հաղթեց ուկրաինացի ըմբիշին: Քառորդ եզրափակչում Մանկուկյանը 2:2 հաշվով զիջեց Լեհաստանը ներկայացնող Էդգար Բաբայանին, ով դուրս եկավ եզրափակիչ՝ հնարավորություն տալով Մանուկյանին շարունակելու պայքարը: Սակայն Հայաստանի ներկայացուցիչը 0:2 հաշվով զիջեց թուրք մարզիկին սփոփիչ գոտեմարտում:
85 կգ քաշային Մաքսիմ Մանուկյանը որակավորման փուլում 3:0 հաշվով պարտության մատնեց չեխ մրցակցին, սակայն 1/8 եզրափակչու մրցավարների կողմանակալ որոշումները օգնեցին ռուս ըմբիշ Եվգենի Սալաևին 11:6 հաշվով հաղթել Մանուկյանին: Վերջինս լքեց պայքարը:

В столице Латвии Риге стартовал последний день соревнований чемпионата Европы по борьбе.
Карапет Чалян, выступающий в весовой категории 75 кг, в квалификационном раунде встречался с немцем Яном Потером и в сложнейшем поединке одержал победу со счетом 7:6. В 1/8 финала Чалян добился преимущества над болгарским борцом со счетом 10:5. В четвертьфинала он уступил грузину Зурабу Датунашвили со счетом 0:8. Датунашвили вышел в финал, что позволило Чаляну продолжить борьбу. В утешительном поединке армянский борец одержал победу над турком Эмри Сулейманом Куси со счетом 8:0. За бронзовую медаль наш борец поборется с азербайджанцем Элвином Мурсалиевым.
Рафик Манукян (80 кг) начал борьбу с 1/8 финала, где одержал победу над украинским борцом со счетом 4:2. В четвертьфинале Манукян со счетом 2:2 уступил представляющему Польшу Эдгару Бабаяну, который вышел в финал, что позволило Манукяну продолжить борьбу. Однако в утешительном поединке армянский борец уступил турецкому спортсмену со счетом 0:2.
Максим Манукян (85 кг) в квалификационном раунде одержал победу над соперником из Чехии со счетом 3:0, однако в 1/8 финала необъективные решения судей помогли российскому борцу Евгению Салаеву победить Манукяна со счетом 11:6. Максим Манукян выбыл из борьбы.