Հուսով եմ, մեդալներ կունենանք աշխարհի գավաթի խաղարկությունից. Հակոբ Սերոբյան
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ  զրույցում ամփոփեց Հայաստանի առաջնության արդյունքները և խոսեց առաջիկա աշխարհի գավաթի խաղարկության մասին:
«Իհարկե, ես գոհ եմ և բավարարված Հայաստանի այս առաջնության արդյունքներից: Հիմնականում մեզ ուրախացրեց Հարություն Մերդինյանն, ով կատարեց իր նոր վարժությունը: Ի տարբերություն մրցումների առաջին օրվա, այս վարժության որակնն ավելի բարձր էր: Ամեն ինչ ըստ պլանավորածի ընթացավ: Արթուր Դավթյանն ապացուցեց, որ բացարձակ բազմամարտիկ է: Նրան հաջողվեց երեք գործիքների վրա լինել առաջինը»,-ասաց Սերոբյանը:
Խոսելով Դոհայում այս ամիս կայանալիք մարմնամարզության աշխարհի գավաթի խաղարկության մասին՝ Հակոբ Սերոբյանը փաստեց, որ Հայաստանը ներակայացնող թիմը պայքարելու է մեդալների համար. «Մենք ամբողջ աշխարհում համարվում ենք ուժեղներից մեկը, և ամեն գործիքի վրա ներկայացուցիչ ունենք: Բայց մեր մրցակիցներն էլ բավականին ուժեղ են, ինչպես օրինակ օղակների, այնպես էլ նժույգթափերի վրա: Հուսով եմ, մեդալներ կունենանք աշխարհի գավաթի խաղարկությունից»,-ասաց նա:
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը մարտի 13-ին կմեկնի Դոհա, որտեղ կմասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկությանը:

Hakob Serobyan: I am hopeful we will have medals at the World Cup
Armenia’s gymnastics team’s head coach Hakob Serobyan summarized the Armenian Championship and spoke about the upcoming World Cup in a conversation with ANOC press office.
“Of course, I am very pleased with the results of this championship, particularly with Harutyun Merdinyan who did his new exercise. It was done more professionally than those of the first day of the competition. Everything went as planned. Artur Davtyan proved that he is an absolute all-around gymnast. He managed to be the first in three apparatus”, Serobyan said.
Speaking about the upcoming World Cup in Doha this month Hakob Serobyan said that Armenia’s team was going to struggle for medals. “Our team is considered to be one of the best teams of the world and it has a representative in every apparatus. But our opponents are strong, too, both in still rings and pommel horse. I am hopeful we will have medals at the World Cup”, he said.