Անապայի մրցաշարին ուժեղ թիմեր են մասնակցում` մեզ համար հեշտ չի լինելու.Վազգեն Բադալյան
Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն Անապայում կայանալիք միջազգային մրցաշարին կմասնակցի 8 բռնցքամարտիկով:
«Այս մրցաշարը բավականին բարդ է: Այն «աշխարհի փոքր առաջնություն» է: Անապայի մրցաշարին մասնակցում են այնպիսի հավաքականներ, ինչպիսինն են Կուբայի, Ռուսաստանի, Ղազախստանի թիմերը: Նրանք վերջին տարիների հիմնական ֆավորիտներն են: Մենք հավաքել ենք ուժեղագույններին: Եվրոպայի առաջնությունից առաջ փորձելու ևս մեկ առիթ է: Նախորդ տարի և ավելի վաղ, մեր մարզիկները մրցանակակիրներ են եղել: Անապայի մրցաշարին ուժեղ թիմեր են մասնակցում, մեզ համար հեշտ չի լինելու»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում փաստեց երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վազգեն Բադալյանը:
Մրցաշարին կմասնակցեն՝ 52 կգ քաշային Մնացական Հարությունյանը, 56 կգ Սամվել Սողոմոնյանն ու Վահե Բադալյանը, 60 կգ Արման Անտոնյանը, 64 կգ Կորյուն Աստոյանը, 69 կգ Գուրգեն Մադոյանը, 75 կգ Վան Մելքումյանը եւ գերծանր քաշային Գուրգեն Հովհաննիսյանը: Անապայի մրցաշարը մեկնարկում է մարտի 11-ին և կեզրափակվի մարտի 16-ին:

Armenia boxing youth team will participate with 8 boxers at the upcoming international tournament in Anapa.
“This tournament will be rather tough. It is kind of a world small championship. Anapa’s tournament will gather Cuba’s, Russia’s and Kazakhstan’s teams that are the main favorites of the last years. We have chosen the best boxers for this last occasion before the European Championship. Last year and earlier our athletes have become winners. The Anapa tournament will bring together strong teams; it won’t be easy for us”, Vazgen Badalyan, the head coach of the boxing youth team stated in a conversation with an ANOC reporter.
The following boxers will go to the tournament; Mnatcakan Harutyunyan (52kg), Samvel Soghomonyan and Vahe Badalyan (56kg), Arman Antonyan (60kg), Koryun Astoyan (64kg), Gurgen Madoyan (69kg), Van Melkumyan (75kg) and super heavy weight Gurgen Hovhannisyan. The Anapa tournament will be held from March 11 to 16.