Անապայի մրցաշարին ուժեղ թիմեր են մասնակցում` մեզ համար հեշտ չի լինելու.Վազգեն Բադալյան
Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն Անապայում կայանալիք միջազգային մրցաշարին կմասնակցի 8 բռնցքամարտիկով:
«Այս մրցաշարը բավականին բարդ է: Այն «աշխարհի փոքր առաջնություն» է: Անապայի մրցաշարին մասնակցում են այնպիսի հավաքականներ, ինչպիսինն են Կուբայի, Ռուսաստանի, Ղազախստանի թիմերը: Նրանք վերջին տարիների հիմնական ֆավորիտներն են: Մենք հավաքել ենք ուժեղագույններին: Եվրոպայի առաջնությունից առաջ փորձելու ևս մեկ առիթ է: Նախորդ տարի և ավելի վաղ, մեր մարզիկները մրցանակակիրներ են եղել: Անապայի մրցաշարին ուժեղ թիմեր են մասնակցում, մեզ համար հեշտ չի լինելու»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում փաստեց երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վազգեն Բադալյանը:
Մրցաշարին կմասնակցեն՝ 52 կգ քաշային Մնացական Հարությունյանը, 56 կգ Սամվել Սողոմոնյանն ու Վահե Բադալյանը, 60 կգ Արման Անտոնյանը, 64 կգ Կորյուն Աստոյանը, 69 կգ Գուրգեն Մադոյանը, 75 կգ Վան Մելքումյանը եւ գերծանր քաշային Գուրգեն Հովհաննիսյանը: Անապայի մրցաշարը մեկնարկում է մարտի 11-ին և կեզրափակվի մարտի 16-ին:

Вазген Бадалян. В турнире в Анапе участвуют сильные команды, нам будет нелегко
Восемь боксеров молодежной сборной Армении по боксу примут участие в международном турнире, который состоится в Анапе.
«Этот турнир довольно сложный. Это «малый чемпионат мира». В турнире в Анапе участвуют сборные Кубы, России, Казахстана, это фавориты последних лет. Мы собрали сильнейших, еще один повод попробовать их перед чемпионатом Европы. В прошлом году и ранее, наши спортсмены становились призерами. В турнире в Анапе участвуют сильные команды, нам будет нелегко»,-отметил главный тренер молодежной сборной Вазген Бадалян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В турнире примут участие: Мнацакан Арутюнян (52 кг), Самвел Согомонян и Ваге Бадалян (оба – 56 кг), Арман Антонян (60 кг), Корюн Астоян (64 кг), Гурген Мадоян (69 кг), Ван Мелкумян (75 кг) и супертяжеловес Гурген Оганесян. Турнир в Анапе стартует 11-го и завершится 16-го марта.