Բոուլինգի մրցաշար՝ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների միջև
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և  «Առավոտ» օրաթերթի կազմակերպած սպարտակիադայի շրջանակներում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներն իրենց ուժերը չափեցին բոուլինգում:
Թեպետ մասնակցության հայտներն այս տարի աննախադեպ էր, սակայն մրցաշարին մասնակցեցին 30 լրագրող: «Նմանատիպ մրցաշարարի նպատակն առողջ ապրելակերպի քարոզումն է: Քանի որ լրագրողները հիմնականում համակարգչի դիմաց են, սա ևս մի առիթ է սպորտով զբաղվելու համար»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց «Առավոտ» օրաթերթի մարզական լրագրող, մրցաշարի կազմակերպիչ Աշոտ Հակոբյանը:
Ողջունելով մասնակիցներին և պարգևատրելով մրցանակակիրներին՝ ՀԱՕԿ կոմերցիոն բաժնի ղեկավար Մանե Մուրադյանը փաստեց. «Նախ կցանկանային շնորհակալություն հայտնել հետաքրքիր խաղի համար: Մեզ համար կարևոր է յուրաքանչյուրիդ մասնակցությունը: Այս կերպ մենք տեսնում ենք ձեզ մրցելիս ոչ միայն լրատվական հարթակում, այլ նաև սպորտի ասպարեզում: Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ պարոն Գագիկ Ծառուկյանը միշտ ողջունում է նմանատիպ սպորտային միջոցառումների կազմակերպումն և անցկացումը: Մենք միշտ պատրաստ ենք աջակցելու ձեզ»:
Բոուլինգի մրցաշարի տղամարդկանց պայքարում հաղթեց Սևակ Գրիգորյան («Newspress.am»), երկրորդ տեղում Աշոտ Հակոբյանն է («Առավոտ» օրաթերթ), իսկ եռյակը եզրափակեց Մհեր Ղալեչյանը («Չորրորդ իշխանություն»): Կանանց պայքարում լավագույն արդյունք գրանցեց Մարինե Կարապետյանը («Երկիր Մեդիա» հեռուստատեսություն), երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրեցին Անուշ Աղաբաբյանը («Bowling.am») և Անահիտ Գրիգորյանը («Առավոտ» օրաթերթ):

Armenia’s mass media representatives competed in bowling within the framework of a contest organized by the National Olympic Committee of Armenia and “Aravot” daily.
Though the number of participants was unprecedented this year, 30 reporters took part in it. “The aim of such tournaments is to prompt people to lead a healthy lifestyle. As reporters mainly spend their time in front of computers, this tournament gives them a good opportunity to engage in sport”, “Aravot” daily’s sports reporter, organizer of the tournament Ashot Hakobyan said in a conversation with the ANOC press office.
Welcoming the participants and awarding the winners, head of the commercial department of the NOC Mane Muradyan noted,”First I want to thank you for an interesting game. The participation of each and every one of you is important to us. This way we see you compete not only in media but also in sport. President of the National Olympic Committee of Armenia Mr. Gagik Tsarukyan always welcomes organization of such sporting events. We are always ready to support you”.