Բոուլինգի մրցաշար՝ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների միջև
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և  «Առավոտ» օրաթերթի կազմակերպած սպարտակիադայի շրջանակներում ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներն իրենց ուժերը չափեցին բոուլինգում:
Թեպետ մասնակցության հայտներն այս տարի աննախադեպ էր, սակայն մրցաշարին մասնակցեցին 30 լրագրող: «Նմանատիպ մրցաշարարի նպատակն առողջ ապրելակերպի քարոզումն է: Քանի որ լրագրողները հիմնականում համակարգչի դիմաց են, սա ևս մի առիթ է սպորտով զբաղվելու համար»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց «Առավոտ» օրաթերթի մարզական լրագրող, մրցաշարի կազմակերպիչ Աշոտ Հակոբյանը:
Ողջունելով մասնակիցներին և պարգևատրելով մրցանակակիրներին՝ ՀԱՕԿ կոմերցիոն բաժնի ղեկավար Մանե Մուրադյանը փաստեց. «Նախ կցանկանային շնորհակալություն հայտնել հետաքրքիր խաղի համար: Մեզ համար կարևոր է յուրաքանչյուրիդ մասնակցությունը: Այս կերպ մենք տեսնում ենք ձեզ մրցելիս ոչ միայն լրատվական հարթակում, այլ նաև սպորտի ասպարեզում: Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ պարոն Գագիկ Ծառուկյանը միշտ ողջունում է նմանատիպ սպորտային միջոցառումների կազմակերպումն և անցկացումը: Մենք միշտ պատրաստ ենք աջակցելու ձեզ»:
Բոուլինգի մրցաշարի տղամարդկանց պայքարում հաղթեց Սևակ Գրիգորյան («Newspress.am»), երկրորդ տեղում Աշոտ Հակոբյանն է («Առավոտ» օրաթերթ), իսկ եռյակը եզրափակեց Մհեր Ղալեչյանը («Չորրորդ իշխանություն»): Կանանց պայքարում լավագույն արդյունք գրանցեց Մարինե Կարապետյանը («Երկիր Մեդիա» հեռուստատեսություն), երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրեցին Անուշ Աղաբաբյանը («Bowling.am») և Անահիտ Գրիգորյանը («Առավոտ» օրաթերթ):

В рамках Спартакиады, организованной Национальным олимпийским комитетом Армении и газетой «Аравот», представители СМИ померялись силами в боулинге.
Несмотря на небывалое число заявок, в турнире приняли участие 30 журналистов. «Цель подобного турнира – пропаганда здорового образа жизни. Поскольку журналисты, в основном, сидят перед компьтером, это повод заняться спортом»,-отметил спортивный журналист газеты «Аравот», организатор турнира Ашот Акопян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Приветствуя участников и награждая победителей, руководитель коммерческого отдела НОК Армении Мане Мурадян отметила: «Сначала я хочу поблагодарить всех за интересную игру, для нас важно участие каждого из вас. Так мы видим вас соревнующимися не только в журналистике, но и в спорте. Президент Национального олимпийского комитета Армении господин Гагик Царукян всегда приветствует организацию и проведение подобных спортивных мероприятий. Мы всегда готовы поддержать вас».
На турнире по боулингу среди мужчин победителем стал Севак Григорян («Newspress.am»), на втором месте – Ашот Акопян (газета «Аравот»), тройку замкнул Мгер Галечян («Чоррорд ишханутюн»). Среди женщин лучший результат показала Марине Карапетян (телеканал «Еркир медиа»), второе и третье места заняли Ануш Агабабян («Bowling.am») и Анаит Григорян (газета «Аравот»), соответственно.