Սամբոյի 2017թ. Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Կոլյա Կարապետյանը նոյեմբերի 29-ին կյանքից հեռացել է ծանր հիվանդությունից հետո:
30-ամյա մարզիկը ծանր վնասվածք էր ստացել 2017թ. Եվրոպայի առաջնությունում, որից հետո 2.5 տարի պայքարում էր կյանքի համար:
Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան ցավակցել է Կոլյայի ընտանիքին, հարազատներին և ընկերներին: Ցավակցական ուղերձ է հղել նաև Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Վասիլի Շեստոկովը:
Կոլյա Կարապետյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա նոյեմբերի 30-ին «Էրեբունի» սգո սրահում (Հասցե՝ Երևան, Խաղաղ Դոնի 2-14) և կսկսվի ժամը 18:00-ից: Հուղարկավորությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 1-ին՝ ժամը 13-ին, նույն վայրից:

29-го ноября после тяжелой болезни ушел из жизни бронзовый медалист чемпионата Европы по самбо 2017-го года Коля Карапетян.
30-летний спортсмен получил тяжелую травму на чемпионате Европы 2017-го года, после чего 2,5 года боролся за жизнь.
Федерация самбо Армении выразила свои соболезнования семье Коли, его родственникам и друзьям. Соболезнования выразил также президент Международной федерации самбо Василий Шестаков.
Панихида состоится 30-го ноября в траурном зале “Эребуни” (адрес: Ереван, Тихого Дона, 2-14) в 18:00, похороны – 1-го декабря в 13:00.