Սամբոյի 2017թ. Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Կոլյա Կարապետյանը նոյեմբերի 29-ին կյանքից հեռացել է ծանր հիվանդությունից հետո:
30-ամյա մարզիկը ծանր վնասվածք էր ստացել 2017թ. Եվրոպայի առաջնությունում, որից հետո 2.5 տարի պայքարում էր կյանքի համար:
Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան ցավակցել է Կոլյայի ընտանիքին, հարազատներին և ընկերներին: Ցավակցական ուղերձ է հղել նաև Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Վասիլի Շեստոկովը:
Կոլյա Կարապետյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա նոյեմբերի 30-ին «Էրեբունի» սգո սրահում (Հասցե՝ Երևան, Խաղաղ Դոնի 2-14) և կսկսվի ժամը 18:00-ից: Հուղարկավորությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 1-ին՝ ժամը 13-ին, նույն վայրից:

The 30-year-old athlete had got injured at the 2017 European Championship after which he had been struggling for life for 2,5 years.
The Sambo Federation of Armenia has expressed condolences to Kolya’s family, relatives and friends. President of the International Sambo Federation Vasili Shestokov also presented his condolences.
Kolya Karapetyan’s mourning service will take place on 30 November at the Erebuni Funeral Home (Address: 2-14 Khaghagh Don St, Yerevan) and will begin at 18:00 pm. The funeral will take place from the same place on 1 December at 13:00 pm.