Թինա Կարապետյան - Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը մոտ մեկ տարվա դադարից հետո վերադարձել է սահադաշտ և Հայաստանը ներկայացրել Warsaw Cup 2019 գեղասահքի միջազգային մրցաշարում:
Կարճ և ազատ ծրագրերի համագումարում Հայաստանի թիմը վաստակել է 149.38 միավոր և 8-րդ տեղը գրավել 16 պարային զույգերի մեջ:
Թինա Կարապետյանը և Սիմոն Սենեկալը
հավաքել են բավականաչափ միավորներ, որպեսզի իրավունք ստանան մասնակցել 2020թ. Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի կունենա հունվարի 20-26-ը Ավստրիայի Գրաց քաղաքում։
Նրանց հավաքած միավորները բավականացնում են նաև 2020թ. աշխարհի առաջնության ազատ ծրագրի համար, իսկ կարճ ծրագրի համար դեռ անհրաժեշտ են միավորներ, որոնք հնարավոր կլինի վաստակել հաջորդ մրցաշարերում:

Танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Сенекал вернулась на лед после годичного перерыва и представила Армению на международном турнире по фигурному катанию Warsaw Cup 2019.
По сумме короткой и произвольной программ команда Армении набрала 149.38 балла и заняла 8-е место среди 16-и танцевальных пар.
Тина Карапетян и Симон Сенекал набрали достаточное количество очков, чтобы получить право участия в чемпионате Европы 2020-го года, который состоится с 20-го по 26-е января в австрийском городе Грац.
Количество набранных ими баллов достаточно также для произвольной программы чемпионата мира 2020-го года, а для короткой программы пока необходимы баллы, которые возможно заработать на следующем турнире.