Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) նախագահ Թոմաս Բախին շնորհվել է Գդանսկի համալսարանի պատվավոր դոկտորի կոչում: Օլիմպիական չեմպիոնը նման պատվի է արժանացել օլիմպիական շարժման զարգացմանը նպաստելու և ամբողջ աշխարհում մարդու իրավունքների պաշտպանելու գործընթացին աջակցելու համար:
«Մեր ընդհանուր նպատակն է աշխարհն ավելի լավը դարձնել սպորտի միջոցով»,- մրցանակը ստանալուց հետո ասել է Թոմաս Բախը:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ ՄՕԿ-ի նախագահը Լեհաստանում մասնակցել էր Համաշխարհային հակադոպինգային գործակալության (WADA) համաժողովին: Կատովիցե քաղաքում անցկացված համաժողովը նվիրված էր դոպինգի դեմ պայքարին:

Президент Международного олимпийского комитета (МОК) Томас Бах удостоен звания почетного доктора Гданьского университета. Олимпийский чемпион удостоен подобной чести за вклад в развитие олимпийского движения и поддержку процесса защиты прав человека во всем мире.
«Наша общая цель - сделать мир лучше посредством спорта», - сказал Томас Бах после получения награды.
Напомним, что несколько дней назад президент МОК принял участие в конференции Всемирного антидопингового агентства (WADA) в Польше. Конференция, прошедшая в городе Катовице, была посвящена борьбе с допингом.