Հարավկորեական Չհոնջու քաղաքում նոյեմբերի 8-10-ը կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը կունենա 11 ներկայացուցիչ:
Նոյեմբերի 8-ին մարզական սամբոյի մրցաշարում հանդես կգան Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանը (68 կգ) և Գրիգոր Սահակյանը (90 կգ), իսկ Մավրիկ Նասիբյանը (74 կգ) մեդալի համար կպայքարի մարտական սամբոյում:
Նոյեմբերի 9-ին պայքարի մեջ կմտնի կանանց մրցաշարում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչը՝ 52 կգ քաշային Սոսե Բալասանյանը, իսկ մարզական սամբոյի մրցաշարին կմասնակցեն Գրիգոր Մխիթարյանը (57 կգ), Արսեն Ղազարյանը (74 կգ) ու Էդիկ Պետրոսյանը (100 կգ):
Նոյեմբերի 10-ին Մաքսիմ Մանուկյանը (62 կգ) և Դավիթ Գրիգորյանը (82 կգ) հանդես կգան մարզական սամբոյի մրցաշարում, իսկ Ջոն Բալայանը (52 կգ)՝ մարտական սամբոյում:
Մրցավայր կմեկնեն նաև հավաքականի ավագ մարզիչ Վովիկ Խոջայանն ու Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը:
ԱԱ-ի ոսկե մեդալակիրը կստանա 3000 դոլար պարգևավճար, արծաթե մեդալակիրը՝ 2000, իսկ բրոնզե մեդալակիրը՝ 1500:

Armenia will have 11 representatives at the World Sambo Championships being held in Cheongju, South Korea from 8-10 November.
On 8 November Tigran Kirakosyan (52 kg), Rafik Manukyan (68 kg) and Grigor Sahakyan (90 kg) will compete in the sport sambo and Mavrik Nasibyan (74 kg) will fight for a medal in the combat sambo.
On 9 November Armenia’s only female representative Sose Balasanyan will compete at 52 kg and Grigor Mkhitaryan (57 kg), Arsen Ghazaryan (74 kg) and Edik Petrosyan (100 kg) will perfom in the sport sambo event.
On 10 November Maksim Manukyan (62 kg) and Davit Grigoryan (82 kg) will take part in the sport sambo competition and John Balayan (52 kg) - in the combat sambo competition.
Senior coach of the team Vovik Khojoyan and President of the Sambo Federation of Armenia Mikael Hayrapetyan will accompany the team.
Gold medalists of the World Championship will be awarded $3000, silver medalists - $2000 and bronze medalists - $1500.