Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ամփոփեց հոկտեմբերի 10-13-ը Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում կայացած երիտասարդական և պատանեկան ԱԱ-ն:
«Նվաճեցինք 3 մեդալ, բայց սպասելիքներն ավելի էին: Մեզ մոտ ստեղծվեց ֆորս մարժորային իրավիճակ, դեպի Մոսկվա թռիչքն ուշացավ, ինչից հետո ուշացանք նաև Տաշքենդի թռիչքից, և մարզիկները կշռվել են մրցումից 20 րոպե առաջ: Դրանից հետո վերականգնվելն անհնար էր, դրա համար կարող եմ ասել, որ 4 մեդալ կորցրեցինք: Ընդհանուր առմամբ, մեր մասնակցությունը գնահատում եմ լավ, ունեցել ենք եզրափակչի 2 մասնակից: Մարզական բախտը չժպտաց մեզ, բայց թիմը պատրաստ էր: Ապագայում մենք ցույց կտանք, որ մեր թիմն ունակ է նվաճել ոսկե մեդալներ էլ նվաճել, ինչը նախկինում արել է»,- նշեց Միքայել Հայրապետյանը:
Հիշեցնենք, որ ԱԱ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչները նվաճել էին երկու արծաթե և մեկ բրոնզե մեդալ:
Աղջիկների մինչև 56 կգ քաշային կարգում հանդես եկած Վարսիկ Գրիգորյանը դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Դավիթ Հովսեփյանը երկրորդ տեղն է գրավել պատանիների 52 կգ քաշային կարգում:

In a conversation with the ANOC press service Mikael Hayrapetyan, president of the Sambo Federation of Armenia, summed up the World Youth and Junior Sambo Championships held in Tashkent, Uzbekistan, from October 10 to 13.
“We won three medals but we expected more. We faced some difficulties on our way, first our flight to Moscow was delayed and then we were late for the flight to Tashkent and the athletes were weighed 20 minutes before the competition. It was impossible to recover after that, that’s why, I can say we lost four medals. Overall, I assess our participation as good, we had two finalists. We had no sporting luck but the team was prepared. In the future we will show that our team is able to win gold medals as in the past,” Mikael Hayrapetyan said.
Let us recall Armenia’s representatives had won two silver and one bronze medal at the World Championships.
Varsik Grigoryan at 56 kg had become a silver medalist among girls and Davit Hovsepyan had placed second in the 52 kg weight class among boys.