Վոլեյբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկության հաղթողներ դարձան ԽՄՕՄՄ և ՖԻՄԱ թիմերը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի դահլիճում կայացած վոլեյբոլի Հայաստանի գավաթի խաղարկության հաղթողներ դարձան ՖԻՄԱ և ԽՄՕՄՄ թիմերը:
Տղամարդկանց պայքարում թիմերը դասավորվեցին հետևյալ հերթականությամբ՝ ՖԻՄԱ, «Ստեփանակերտ», «Դինամո Նոր-նորք», «Արաբկիր», «Գյումրի» և «Բժշկական համալսարան», իսկ կանանց մոտ՝ ԽՄՕՄՄ, «Նժդեհ», «Տնտեսագիտական համալսարան» և «Վան»:
«Կանանց առաջնությունում հաճելի անակնկալ մատուցեց ԽՄՕՄՄ թիմը, որը հաղթեց Հայաստանի չեմպիոն «Նժդեհ»-ին: Տղամարդկանց մրցապայքարում գեղեցիկ խաղ ցուցադրեց Գյումրին ներկայացնող թիմը»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը:

Победителями розыгрыша Кубка Армении по волейболу, который состоялся в спортзале Армянского государственного экономического университета, стали СКИФ и ХМОММ.
Мужские команды заняли места в следующем порядке: СКИФ, «Степенакерт», «Динамо Нор-Норк», «Арабкир», «Гюмри» и «Медицинский университет». А женские команды – ХМОММ, «Нжде», «Экономический университет» и «Ван».
«В женском чемпионате приятный сюрприз преподнесла команда ХМОММ, которая одержала победу над чемпионом Армении «Нжде». Среди мужских команд красивую игру показала команда из Гюмри»,-отметил генеральный секретарь федерации волейбола Карен Асмарян в беседе с пресс-службой НОК Армении.