«Իմ նպատակն անփոփոխ է։ Ձգտելու եմ մասնակցել Տոկիո-2020-ին։ Չեմ հանգստանալու այնքան ժամանակ, մինչև չունենամ բաղձալի ուղեգիրը։ Հավաքականի հետ կձգտեմ այդ արդյունքին հասնել, թե առանձին՝ կորոշենք անձնական մարզիչներ Լևոն Ջուլֆալակյանի և Արամ Ջուլֆալակյանի հետ»,- այս մասին հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, Աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, ԱԺ պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանը հայտարարեց օգոստոսի 27-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Հիշեցնենք, որ այսօր կայացած ասուլիսին հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը 20 տարի ղեկավարելուց հետո Լևոն Ջուլֆալակյանը հրաժարական տվեց։Ասուլիսին ներկա էր նաև Արսեն Ջուլֆալակյանը։

“My goal is still the same. I’ll strive to participate in Tokyo 2020. I won’t rest until I get the desired qualification. We will decide later with personal coaches Levon Julfalakyan and Aram Julfalakyan whether I’ll try to achieve it with the team or alone,” said Olympic silver medalist, world and European champion Greco-Roman wrestler Arsen Julfalakyan at the press conference on August 27.
Earlier at the press conference held today Levon Julfalakyan resigned office after having led the Armenia Greco-Roman wrestling team for 20 years. Arsen Julfalakyan was also present at the press conference.