«Իմ նպատակն անփոփոխ է։ Ձգտելու եմ մասնակցել Տոկիո-2020-ին։ Չեմ հանգստանալու այնքան ժամանակ, մինչև չունենամ բաղձալի ուղեգիրը։ Հավաքականի հետ կձգտեմ այդ արդյունքին հասնել, թե առանձին՝ կորոշենք անձնական մարզիչներ Լևոն Ջուլֆալակյանի և Արամ Ջուլֆալակյանի հետ»,- այս մասին հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, Աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, ԱԺ պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանը հայտարարեց օգոստոսի 27-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Հիշեցնենք, որ այսօր կայացած ասուլիսին հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը 20 տարի ղեկավարելուց հետո Լևոն Ջուլֆալակյանը հրաժարական տվեց։Ասուլիսին ներկա էր նաև Արսեն Ջուլֆալակյանը։

«Моя цель неизменна. Я буду стремиться принять участие в Токио-2020. Я не успокоюсь до тех пор, пока не получу желанную путевку. Буду стремиться добиться результата со сборной, или отдельно, это мы решим с моими личными тренерами Левоном Джулфалакяном и Арамом Джулфалакяном»,- об этом заявил на пресс-конференции 27-го августа борец греко-римского стиля, вице-чемпион Олимпийских игр, чемпион мира и Европы, депутат НС Арсен Джулфалакян.
Напомним, что на состоявшейся сегодня пресс-конференции Левон Джулфалакян подал в отставку после 20-и лет руководства над сборной Армении по греко-римской борьбе. На пресс-конференции присутствовал также Арсен Джулфалакян.