Հայ գեղասահորդները պատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը, որը կկայանա մարտի 29-ից ապրիլի 2-ը` Հելսինկիում: Գեղասահքի ֆեդերացիայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում խոսեց առաջնության նախապատրաստական աշխատանքների մասին.
«Sophia Trophy» միջազգային երկրորդ մրցաշարում ցուցադրած հաջող ելույթից հետո Սլավիկ Հայրապետյանը կմեկնի Ադլեր` օլիմպիական չեմպիոն Ալեքսեյ Ուրմանովի մոտ, որը վերջին շրջանում աշխատում է մեր մարզիկի հետ:
Անաստասիա Գալուստյանին կմարզվի Մոսկվայում, նաև կնախապատրաստվի փետրվարի վերջին Ամստերդամում կայանալիք միջազգային մրցաշարին: Փոխել ենք նրա ազատ ծրագիրը, ինչի վրա էլ հիմա նա աշխատում է:
Թինա Կարապետյան/Սիմոն պրու Սենեգալ պարային զույգը մինչև Հելսինկի մեկնելը կմարզվի Կանադայում:
Աշխարհի առաջնությանը մեր մարզիկները կպայքարեն օլիմպիական վարկանիշի համար, իսկ դրա համար անհրաժեշտ է տեղ զբաղեցնել 20 լավագույնների մեջ:
2018 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերում հայտնվելու վերջին հնարավորությունը կլինի սեպտեմբերին Օբերստդորֆում կայանալիք ընտրական փուլը»,- ասաց Մելանյա Ստեփանյանը:

Армянские фигуристы продолжают готовиться к чемпионату мира, который пройдет в Хельсинки с 29 марта по 2 апреля. В беседе с пресс-службой НОК президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян рассказала о программе подготовки.
"После успешного выступления на международном турнире II Sophia Trophy Слаивк Айрапетян отправится в Адлер к олимпийскому чемпиону Алексею Урманову, который работает с ним в последнее время.
Анастасии Галустян предстоят тренировки в Москве и международный турнир в Амстердаме в конце февраля. К чемпионату мира мы поменяли Насте произвольную программу, и она сейчас репетирует ее на льду.
Наша танцевальная пара Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал до отъезда Хельсинки будут тренироваться в Канаде.
На чемпионате мира наши спортсмены поборются за олимпийский рейтинг. Для решения этой задачи необходимо оказаться в числе 20 лучших. Последним шансом попасть на зимние Олимпийские игры 2018 года станет отборочный турнир, который пройдет в сентябре в немецком Оберстдорфе", - сказала Мелания Степанян.