Երևանի «Դինամո» մարզադահլիճում կայացավ ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունը:
Հայաստանի չեմպիոններ դարձան` Հմայակ Աղաջանյանը (57 կգ), Գևորգ Թադևոսյանը (61 կգ), Աշոտ Վելիցյանը (65 կգ), Խաչատուր Պապիկյանը (70 կգ), Սուրեն Խաչատրյանը (74 կգ), Ռազմիկ Պողոսյանը (86 կգ) և Շամիր Աթյանը (97 կգ):
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը բավարար է համարում երիտասարդ ըմբիշների ելույթները:
«Տարիքային այս խումբը երիտասարդ մարզիկներին՝ իրենց կարողությունները դրսևորելու ևս մեկ հնարավորություն է տալիս: Լավագույնները կմեկնեն Եվրոպայի առաջնությանը: Մասնակիցների քանակն այնքան քիչ էր, որ որոշվեց առաջնությունն անցկացնել մեկ օրում: Դա, իհարկե, շատ ցավալի է: Երիտասարդ ըմբիշների պակաս ունենք, աճող լավ սերունդ չունենք, իսկ դրանում մեծ է մարզադպրոցների մեղքը»,- ասաց Բաղդադյանը:
Մրցաշարի լավագույն ըմբիշները, դեկտեմբերի 12-26-ը Ծաղկաձորում համատեղ հավաք կանցկացնեն մեծահասակների հավաքականի հետ: Առաջնությունը, որին մասնակցում էր 80 ըմբիշ, նվիրված էր ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ Գագիկ Առաքելյանի հիշատակին:

В ереванском спортзале «Динамо» состоялся чемпионат Армении по вольной борьбе до 23-х лет.
Чемпионами Армении стали: Амаяк Агаджанян (57 кг), Геворг Тадевосян (61 кг), Ашот Велицян (65 кг), Хачатур Папикян (70 кг), Сурен Хачатрян (74 кг), Размик Погосян (86 кг) и Шамир Атян (97 кг).
Главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян считает удовлетворительными выступления молодых борцов.
«Эта возрастная группа дает еще одну возможность молодым спортсменам показать свои способности. Лучшие отправятся на чемпионат Европы. Число участников было настолько мало, что было решено провести чемпионат за один день. Это, конечно, грустно. У нас мало хороших молодых борцов в подрастающем поколении, а в этом велика вина спортшкол»,-отметил Багдадян.
С 12-го по 26-е декабря в Цахкадзоре лучшие борцы турнира проведут совместный сбор со взрослой сборной. Чемпионат, в котором участвовали 80 борцов, был посвящен памяти мастера спорта СССР Гарника Аракеляна.