Մինսկում ավարտված Եվրոպական խաղերից հետո սամբոյի հավաքականի մարզիչ Վովիկ Խոջայանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ամփոփեց թիմի մասնակցությունը խաղերին.
«Մինսկ մեկնեցինք 6 մարզիկով և 2 մարզիչով, բոլորից սպասելիքներ կային, հնարավորություն ունեինք 4-5 մեդալ նվաճել: Տիգրան Կիրակոսյանի ոսկե մեդալը սպասելի էր, իսկ Դավիթ Գրիգորյանն ու Արսեն Ղազարայնը լավ հանդես եկան, բայց կարող եմ ասել, որ թիմի ներուժը ավելի մեծ է: Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեն հոգացել էր հավաքների և մարզահագուստի ծախսերը: Մինսկում Հայաստանի պատվիրակությունը մեզ դիմավորել է պատշաճ կերպով, դրանից հետո ամենօրյա ժողովների ժամանակ քննարկվել են ընթացիկ հարցերը և խնդիրները: Կազմակերպվածությունից նույնպես շատ գոհ եմ»,-խոսքը եզրափակեց Վովիկ Խոջայանը:

После завершившихся в Минске Европейских игр тренер команды по самбо Вовик Ходжаян в беседе с пресс-службой НОК Армении подвел итоги участия команды в Играх.
«Мы отправились в Минск с шестью спортсменами и двумя тренерами, были ожидания от всех, у нас была возможность завоевать 4-5 медалей. Золотая медаль Тиграна Киракосяна была ожидаема, а Давид Григорян и Арсен Казарян хорошо выступили, но я могу сказать, что у команды потенциал больше. Национальный олимпийский комитет Армении позаботился о расходах на сборы и спортивную форму. Армянская делегация в Минске встретила нас должным образом, после чего на ежедневных собраниях обсуждались текущие вопросы и проблемы. Я также очень доволен организацией Игр», - заключил Вовик Ходжаян.