Մինսկում ավարտված Եվրոպական խաղերից հետո սամբոյի հավաքականի մարզիչ Վովիկ Խոջայանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ամփոփեց թիմի մասնակցությունը խաղերին.
«Մինսկ մեկնեցինք 6 մարզիկով և 2 մարզիչով, բոլորից սպասելիքներ կային, հնարավորություն ունեինք 4-5 մեդալ նվաճել: Տիգրան Կիրակոսյանի ոսկե մեդալը սպասելի էր, իսկ Դավիթ Գրիգորյանն ու Արսեն Ղազարայնը լավ հանդես եկան, բայց կարող եմ ասել, որ թիմի ներուժը ավելի մեծ է: Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեն հոգացել էր հավաքների և մարզահագուստի ծախսերը: Մինսկում Հայաստանի պատվիրակությունը մեզ դիմավորել է պատշաճ կերպով, դրանից հետո ամենօրյա ժողովների ժամանակ քննարկվել են ընթացիկ հարցերը և խնդիրները: Կազմակերպվածությունից նույնպես շատ գոհ եմ»,-խոսքը եզրափակեց Վովիկ Խոջայանը:

Head coach of the Armenia ambo team Vovik Khojayan summed up the team’s participation in the European Games in Minsk in a conversation with the ANOC press service.
“We left for Minsk with 6 athletes and 2 coaches. We had expectations for everyone and we were able to win 4-5 medals. Tigran Kirakosyan’s gold medal was expected and David Grigoryan and Arsen Ghazaryan performed well but I can say the team’s potential is greater. The National Olympic Committee of Armenian covered all the expenses of training camps and sporting wear. In Minsk the Armenian delegation received us properly and after it daily issues were discussed during everyday meetings. I’m also very pleased with the organization,”Vovik Khojayan said.