Բռնցքամարտիկ Կարեն Տոնականյանը (60 կգ) Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերում հաղթանակով մեկնարկելուց հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում անդրադարձավ առաջին մենամարտին:
Հունիսի 25-ին Տոնականյանը 5։0 հաշվով առավելության էր հասել իսպանացի Քրիստիան Վասկեսի նկատմամբ եւ դուրս եկել քառորդ եզրափակիչ:
«Ընկերներս ավելի շուտ էին մեկնարկել ու բարդ էր անընդհատ սպասել, ձանձրալի է, ցանկանում ես մենամարտել։ Առաջին մենամարտը շատ կարևոր է, քանի որ միշտ բարդ է լինում։ Ես մեծ ռինգում եղել եմ և չէի ասի, թե Եվրոպական խաղերի հետ տարբերությունը մեծ է: Ուղղակի այստեղ ավելի մեծ է պատասխանատվությունը, եւ դա ինչ-որ առումով խանգարում է»,- նշեց Կարեն Տոնականյանը։

После победного старта на проходящих в столице Беларуси Минске Европейских играх боксер Карен Тонаканян (60 кг), в беседе с пресс-службой НОК Армении, рассказал о своем первом поединке.
25-го июня Тонаканян добился преимущества над испанцем Кристианом Васкесом со счетом 5:0 и вышел в четвертьфинал.
«Мои друзья стартовали раньше, и постоянное ожидание было трудным и скучным, хотелось начать бороться.Первый поединок очень важен, поскольку всегда бывает сложным. Я бывал на большом ринге, и не сказал бы, что есть большая разница с Европейскими играми. Просто здесь больше ответственности, и это, в какой-то степени, мешает», - отметил Карен Тонаканян.