Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի հետ զրույցում անդրադարձավ Եվրոպայի առաջնությունում հայ բռնցքամարտիկների ելույթներին:
«Տղաների ելույթներից գոհ եմ, բայց ավելի շատ մեդալների էի սպասում: Մեր բռնցքամարտիկները լավ պատրաստված էին, կարող էին ևս երկու մեդալ նվաճել, սակայն տարբեր պատճառներով դա չստացվեց: Կային հավասար մենամարտեր, որտեղ նախապատվությունը տրվեց մրցակցին, սակայն չեմ ցանկանում ամբողջ մեղքը բարդել մրցավարների վրա»,- նշեց Աղամալյանը:
Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում, որը կայացել է նոյեմբերի 19-29-ը Լեհական Կոլոբժեկ քաղաքում, հայ բռնցքամարտիկները նվաճեցին մեկ արծաթե (Վահե Բադալյանն, 52 կգ) և մեկ բրոնզե մեդալ (Ալեն Դանիելյան 49 կգ):

Главный тренер молодежной сборной Армении по боксу Карен Агамалян прокомментировал выступления армянских боксеров на чемпионате Европы в беседе с пресс-службой НОК Армении.
«Я доволен выступлениями ребят, но ожидал больше медалей. Наши боксеры были хорошо подготовлены, могли бы завоевать еще две медали, но не получилось по разным причинам. Были равные поединки, на которых предпочтение отдавалось соперникам, но я не хотел бы сваливать всю вину на судей»,-отметил Агамалян.
На молодежном чемпионате Европы, который состоялся с 19-го по 29-е ноября в польском городе Колобжек, армянские боксеры завоевали одну серебряную медаль (Ваге Бадалян, 52 кг) и одну бронзовую медаль (Ален Даниелян, 49 кг).