Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադարձել է օլիմպիական փոխչեմպիոն, Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր Միհրան Հարությունյանի հայտարարություններին։
«Միգուցե ավելի ճիշտ է արհամարհել ու չպատասխանել, բայց կցանկանամ մի քանի կետով անդրադառնալ: Կան հարցեր, որոնք պետք է պատասխաններ ստանան: 21 տարի գլխավորում եմ հավաքականը եւ իմ աշխատանքի մեջ չեմ թերացել, պարտաճանաչ կատարել եմ իմ պարտականությունները: Ցանկացած մարզիկ ունի թե՛ իրավունքներ, թե՛ պարտականություններ։ Եթե մարզիկն իրեն դնում է անհասանելի մեկի տեղ, եւ սկսում ինքնագլուխ որոշումներ կայացնել, ապա նրա հետ աշխատելը դառնում է անհնարին: Բոլորը պարտավոր են մասնակցել ուսումնամարզական հավաքներին, իհարկե, յուրաքանչյուր մարզիկի հետ կատարվում է նաեւ անհատական աշխատանք: Պետք է կարողանալ ապացուցել, որ դու արժանի ըմբիշ ես ու տեղ ունես հավաքականի կազմում»,- ասաց օլիմպիական չեմպիոնը։
Լեւոն Ջուլֆալկյանը նաեւ նշեց, որ երբեք կասկածի տակ չի դրել Միհրան Հարությունյանի տաղանդավոր ըմբիշ լինելու փաստը։
«Բայց տաղանդ ունենալը դեռ քիչ է, պետք է հղկվի ամեն ինչ: Նորից եմ կրկնում՝ ցանկացած տաղանդավոր մարզիկ տեղ ունի այս հավաքականում, եթե պատրաստ է բոլորի հետ մարզվել ու անցնել այն փուլերը, ինչ հավաքականի մյուս ըմբիշները։ Խոսքը նաեւ Միհրան Հարությունյանի մասին է»,- ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչը։

Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян, на встрече с журналистами, прокомментировал высказывания вице-чемпиона Олимпийских игр, серебряного медалиста Европейских игр Миграна Арутюняна.
«Может быть, правильнее было бы проигнорировать и ничего не отвечать, но я хотел бы обратить внимание на несколько моментов. Есть вопросы, которые требуют ответа. Я возглавляю сборную в течение 21-го года, и всегда добросовестно исполнял свои обязанности. Любой спортсмен имеет как права, так и обязанности. Если спортсмен ставит себя в недосягаемое положение и начинает принимать самостоятельные решения, то работа с ним становится невозможной. Все обязаны принимать участие в учебно-тренировочных сборах, и, конечно, с каждым спортсменом проводится также индивидуальная работа. Надо доказать, что ты достойный борец и имеешь место в сборной», - сказал олимпийский чемпион.
Левон Джулфалакян также отметил, что никогда не сомневался в том, что Мигран Арутюнян -талантливый борец.
«Но наличие таланта недостаточно, надо отшлифовать свои способности. Еще раз повторяю, что любой талантливый спортсмен имеет место в нашей сборной, если он готов тренироваться со всеми и пройти те этапы, которые прошли остальные борцы. Это касается также Миграна Арутюняна», - отметил главный тренер сборной.