Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը եւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը մայիսի 2-ին Արտաշատում մասնակցեցին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության սիրողական ֆուտբոլի փոխանցիկ գավաթի` Արարատի մարզային խաղարկության բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Ողջույնի խոսքում ՀԱՕԿ նախագահը շեշտեց, որ այսպիսի միջոցառումներ պետք է անցկացվեն Հայաստանի բոլոր մարզերում.
«Սա լավ հնարավորություն է ֆուտբոլի սիրահարների համար: Մենք պարոն Վանեցյանի հետ միասին պատրաստ ենք աջակցել այսպիսի միջոցառումների կազմակերպմանը՝ ցանկացած մարզում»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը:
ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը, ողջունելով ներկաներին, կարեւորեց միջոցառման անցկացումը:
«Հարգելի ֆուտբոլասերներ, սա շատ կարեւոր միջոցառում է, որը միտված է մասսայական սպորտի զարգացմանը եւ, մասնավորապես, ֆուտբոլի մասսայականացմանը»,- նշեց Արթուր Վանեցյանը:
Մրցաշարին կմասնակցեն 86 թիմեր՝ 2 տարիքային խմբերում (մինչեւ 18 տարեկան եւ 18-ից բարձր): Հանդիպումները կանցկացվեն շաբաթ եւ կիրակի: Մրցաշարը կավարտվի օգոստոսին:

President of the National Olympic Committee of Armenia Gagik Tsarukyan and President of the Football Federation of Armenia Arthur Vanetsyan attended the opening ceremony of Ararat Regional Amateur Football Challenge Cup of Prosperous Armenia Party.
In his welcome speech the ANOC president stressed that such events should be held in all regions of Armenia.
“This is a good opportunity for football fans. Me and MR. Vanetsyan are ready to support such events in any region,” Gagik Tsarukyan said.
FFA President Arthur Vanetsyan welcoming the guests stressed the importance of the event.
“Dear football fans, this is a very important event which is aimed to promote mass sports and, in particular, to popularize football,” noted Arthur Vanetsyan.
86 teams of 2 age groups (up to 18 and above 18 years old) will take part in the tournament. The matches will be played on Saturdays and Sundays. The tournament will end in August.