Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը եւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը մայիսի 2-ին Արտաշատում մասնակցեցին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության սիրողական ֆուտբոլի փոխանցիկ գավաթի` Արարատի մարզային խաղարկության բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Ողջույնի խոսքում ՀԱՕԿ նախագահը շեշտեց, որ այսպիսի միջոցառումներ պետք է անցկացվեն Հայաստանի բոլոր մարզերում.
«Սա լավ հնարավորություն է ֆուտբոլի սիրահարների համար: Մենք պարոն Վանեցյանի հետ միասին պատրաստ ենք աջակցել այսպիսի միջոցառումների կազմակերպմանը՝ ցանկացած մարզում»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը:
ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը, ողջունելով ներկաներին, կարեւորեց միջոցառման անցկացումը:
«Հարգելի ֆուտբոլասերներ, սա շատ կարեւոր միջոցառում է, որը միտված է մասսայական սպորտի զարգացմանը եւ, մասնավորապես, ֆուտբոլի մասսայականացմանը»,- նշեց Արթուր Վանեցյանը:
Մրցաշարին կմասնակցեն 86 թիմեր՝ 2 տարիքային խմբերում (մինչեւ 18 տարեկան եւ 18-ից բարձր): Հանդիպումները կանցկացվեն շաբաթ եւ կիրակի: Մրցաշարը կավարտվի օգոստոսին:

2-го мая в Арташате президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян и президент Федерации футбола Армении Артур Ванецян приняли участие в торжественной церемонии открытия Араратского областного розыгрыша переходящего кубка по любительскому футболу партии «Процветающая Армения».
В своей приветственной речи президент НОК Армении подчеркнул, что подобные мероприятия должны проводиться во всех областях Армении.
«Это хорошая возможность для любителей футбола. Мы, вместе с господином Ванецяном, готовы поддержать проведение таких мероприятий в любой области Армении», - отметил Гагик Царукян.
Президент ФФА Артур Ванецян, поприветствовав собравшихся, отметил важность мероприятия.
«Уважаемые любители футбола, это очень важное мероприятие, направленное на развитие массового спорта и, в частности, популяризацию футбола», - отметил Артур Ванецян.
В турнире примут участие 86 команд в двух возрастных группах (до 18-и и старше 18-и лет). Матчи будут проводиться по субботам и воскресеньям. Турнир завершится в августе.