Հունահռոմեական ոճի երիտասարդ ըմբիշները մարտի 27-30-ը Բաթումում մասնակցել են միջազգային մրցաշարի:
Արմեն Բաբալարյանի գլխավորությամբ հանդես եկող ըմբիշներից արծաթե մեդալ է նվաճել 77 կգ քաշային Աշոտ Կիրակոսյանը: Բրոնզե մեդալակիր է դարձել Ռուբեն Հակոբյանը (63 կգ):
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի ավագ մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը նշեց, որ մրցաշարին հիմնական կազմով չեն մասնակցել:
«Այս մրցաշարին մասնակցել ենք հիմնականում 2-րդ և 3-րդ համարներով: Արդյունքներից գոհ չեմ, կարող էինք ավելին: Ճիշտ է՝ մրցակցությունը բարդ էր, տիտղոսակիր ըմբիշներ կային, բայց մերոնք էլ թույլ չէին: Եղան գոտեմարտեր, որտեղ մեր տղաները 7:0, 5:0 հաղթում էին, սակայն վերջին պահին պարտվում: Կարող եմ սա այսպես բացատրել. հիմնականում այս մրցումներին մասնակցում էին այն ըմբիշները, որոնք նոր են պատանեկան հավաքականից համալրել երիտասարդական թիմը: Պատանիներում, ինչպես գիտեք, գոտեմարտն անցկացվում է 2 րոպե տեւողությամբ 2 մրցափուլով, իսկ այստեղ 3 րոպե է: Մարզումների հատուկ մոտեցում ու ծրագիր ունենք, որպեսզի այդ անցումը ճիշտ կատարվի, և տղաները, այսպես ասած, դիմանան»:
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը հիմնական կազմով ապրիլի 4-8-ը կմասնակցի Կասպիյսկում կայանալիք միջազգային մրցաշարի:

Молодые борцы греко-римского стиля завоевали 2 медали в Батуми
Молодые борцы греко-римского стиля приняли участие в международном турнире в Батуми с 27-го по 30-е марта.
Из выступающих под руководством Армена Бабаларяна борцов серебряную медаль завоевал Ашот Киракосян (77 кг), а бронзовым медалистом стал Рубен Акопян (63 кг).
Старший тренер молодежной сборной Армении Армен Бабаларян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что они приняли участие в турнире неосновным составом.
«Мы приняли участие в турнире, в основном, 2-м и 3-м номерами. Я недоволен результатами, мы были способны на большее. Правда соперничество было сложным, участвовали титулированные борцы, но наши тоже не были слабыми. Были поединки, когда наши ребята вели в счете 7:0, 5:0, но уступали в последний момент. Я могу объяснить это тем, что в турнире, в основном, принимали участие борцы, недавно перешедшие в молодежную сборную из юношеской. В юношеских, как вы знаете, поединок длится 2 раза по 2 минуты, а здесь - 3 минуты. У нас есть специальный подход и программа, чтобы этот переход прошел правильно, и ребята, так сказать, выдержали».
Молодежная сборная основным составом примет участие в международном турнире, который состоится с 4-го по 8-е апреля в Каспийске.