Սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Սոս Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում ամփոփել է մարտի 12-14-ը Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցում կայացած Հայաստանի առաջնությունը:
Գո՞հ եք մարզիկների ցուցադրած արդյունքներից:
Տղաները վատ չդրսևորեցին իրենց: Լավ էին պատրաստվել և գոհացրին մեզ: Ասեմ ավելին՝ այսքանի չէինք սպասում:
Ի՞նչ ծրագրեր կան մինչև Եվրոպայի առաջնության մեկնարկը:
Մարտի 18-ին մեկնում ենք Կատար՝ մասնակցելու աշխարհի գավաթի խաղարկությանը: Հայաստանը կներկայացնեն Արթուր Դավթյանը, Արթուր Թովմասյանը, Վահագն Դավթյանը և Հարություն Մերդինյանը: Մարտի 28-ից Վրաստանում կանցկացնենք մեկշաբաթյա հավաք և այնտեղից 6 մարմնամարզիկներ` Արթուր Դավթյանը, Արթուր Թովմասյանը, Վահագն Դավթյանը, Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Ավետիսյանը եւ Վիգեն Խաչատրյանը կմեկնեն Եվրոպայի առաջնությանը:
Վահագն Դավթյանն ուսի վնասվածք ուներ: Ինչպե՞ս հանդես եկավ:
Երկար ժամանակ բուժվում էր, բայց նրա ցույց տված արդյունքը գոհացրեց մեզ:
Հակոբ Սերոբյանն առաջնության սկզբում նշեց, որ հատուկ ուշադրություն է դարձնելու նաև երիտասարդներին: Նրանք արդարացրի՞ն սպասելիքները:
Այո՝ արդարացրին, ունենք մի քանի լավ տղաներ: Նրանցից հինգը մեծահասակների հետ Վրաստանում կմասնակցեն հավաքի, որպեսզի փորձ հավաքեն և ավելի աճեն:
Սոս Սարգսյանն ավելացրեց, որ Եվրոպայի առաջնությունում բազմամարտում հանդես կգան Արթուր Դավթյանը և Վիգեն Խաչատրյանը, իսկ Հայաստանի մյուս 4 ներկայացուցիչներն ուժերը կփորձեն առանձին գործիքների վրա:

Тренер сборной Армении по спортивной гимнастике среди мужчин Сос Саргсян в беседе с журналистами подвел итоги чемпионата Армении, который состоялся с 12-го по 14-ое марта в спортшколе имени Альберта Азаряна.
-Вы довольны результатами спортсменов?
-Ребята неплохо проявили себя. Мы довольны, они хорошо подготовились и даже превзошли наши ожидания.
-Каковы ваши планы в преддверии чемпионата Европы?
-18–го марта мы отправимся в Катар для участия в розыгрыше Кубка мира. Армению представят Артур Давтян, Aртур Товмасян, Ваагн Давтян и Арутюн Мердинян. 28–го марта мы проведем недельный сбор в Грузии, и оттуда 6 гимнастов – Артур Давтян, Aртур Товмасян, Ваагн Давтян, Арутюн Мердинян, Артур Аветисян и Виген Хачатрян отправятся на чемпионат Европы.
–У Ваагна Давтяна была травма плеча. Как он выступил?
–Он долго лечился, но мы остались довольны его результатом.
–Акоп Серобян в начале чемпионата отметил, что будет уделять особое внимание также молодым. Они оправдали ожидания?
–Да, оправдали, у нас есть несколько хороших ребят. Пятеро из них примут участие в сборе в Грузии вместе со взрослыми, чтобы набраться опыта и прогрессировать.
Сос Саргсян добавил также, что в многоборье на чемпионате Европы выступят Артур Давтян и Виген Хачатрян, а остальные 4 представителя Армении попробуют свои силы на отдельных снарядах.