Հայաստանը ներկայացնող գեղարվեստական մարմնամարզուհի Յուլյա Վոդոպյանովան 2018 թվականի Բուենոս Այրեսի ամառային պատանեկան օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելուց հետո, հայտնի մարզիչ Նատալյա Տիշինայի գլխավորությամբ շարունակում է մարզումները Նիժնի Նովգորոդում:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում գեղարվեստական մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գայանե Ներսիսյանը պատմեց Յուլյայի՝ պատանեկան օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական աշխատանքների մասին.
«Յուլյային մի շարք երիտասարդական մրցաշարեր են սպասվում, որոնցից առաջինը կլինի Սոֆիայում (մարտի 26-29-ը): Մայիսի վերջին Իսպանիայի Գվադալահարա քաղաքում կմեկնարկի Եվրոպայի առաջնությունը: Այնուհետեւ դադար կլինի, որից հետո Վոդոպյանովան Հայաստան կգա՝ մասնակցելու հանրապետության առաջնությանը, որն ամենայն հավանականությամբ, կկայանա հունիսին: Ավելի ուշ նախատեսում ենք Ծաղկաձորում ուսումնամարզական հավաք եւ միջազգային մրցաշար անցկացնել: Բուենոս Այրեսից առաջ Յուլյայի համար վերջին մեկնարկը սեպտեմբերին Տաշքենդում անցկացվելիք միջազգային մրցաշարն է: Սոֆիայի եւ Տաշքենդի երիտասարդական մրցաշարերը կանցկացվեն մեծահասակների աշխարհի Գավաթի խաղարկության փուլերին զուգահեռ, որտեղ Հայաստանը կներկայացնի Յասմինա Աղագուլյանը»,- եզրափակեց Գայանե Ներսիսյանը:

Представляющая Армению гимнастка-художница Юлия Водопьянова после завоевания путевки на летние юношеские Олимпийские игры 2018 года в Буэнос-Айресе продолжает тренироваться в Нижнем Новгороде под руководством известного тренера Натальи Тишиной.
В беседе с пресс-службой НОКА главный тренер сборной Армении по художественной гимнастике Гаяне Нерсисян рассказала о подготовке Юлии к юношеским Олимпийским играм.
"Юлии предстоит ряд юниорских соревнований, ближайшее из которых пройдет в Софии (26-29 марта). В конце мая стартует чемпионат Европы в испанской Гвадалахаре. Затем наступит пауза, после чего Водопьянова приедет в Армению для участия в чемпионате республики, которое, скорее всего, состоится в июне. Позже планируем провести в Цахкадзоре учебно-тренировочный сбор и международный турнир. Последним стартом для Юлии перед Буэнос-Айресом станет международный турнир в Ташкенте (сентябрь). Юниорские соревнования в Софии и Ташкенте пройдут параллельно с этапами розыгрыша Кубка мира среди взрослых, где Армению представит Ясмина Агагулян", - заключила Гаяне Нерсисян.