Երեւանի «Արարատ» հոկեյի ակումբը Բելառուսի բարձրագույն խմբի բաց առաջնությունում երկու հանդիպում անցկացրեց եւ երկուսում էլ հաղթանակ տարավ:
Հայաստանցի հոկեյիստները «Վիտեբսկ-2-ի» հետ արտագնա խաղում առավելության հասան 8:3 հաշվով (առաջինումհաղթել էր բելառուսական թիմը՝ 5:2): Այնուհետեւ մեր թիմը կրկին հյուրընկալվելիս հաղթեց Լիտվայի «Էներգիային»՝ 6:4:
Այսօր «Արարատը» երկրորդ հանդիպումը կանցկացնի «Էներգիայի» հետ: Սա կանոնավոր առաջնության վերջին խաղն է:
«Արարատը» 51 խաղից հետո 89 միավորով 14 թիմերի մեջ յոթերորդ տեղն է զբաղեցնում: Լավագույն ութ թիմերը կխաղան փլեյ-օֆֆում:

Хоккейный "Арарат" одержал две победы
Ереванский хоккейный клуб "Арарат" в рамках открытого чемпионата Высшей лиги Беларуси провел два встречи, в обеих отпраздновав победы.
Армянские хоккеисты вначале провели на выезде второй матч с "Витебском-2" и победили со счетом 8:3 (в первом победила белорусская команда – 5:2). Затем наша команда в гостях обыграла литовскую "Энергию" – 6:4.
Сегодня "Арарат" проведет второй матч с "Энергией", который станет последним в регулярном чемпионате.
После 51 матча "Арарат" с 89 очками занимает седьмое место среди 14 команд. Восемь лучших команд сыграют в плей-офф.